Dijital Ağ Açıldı!


Merhabalar;
Sosyal değil, dijital ağ” sloganı ile yola çıkmış; üyelerin adıyla değil bilgileriyle öne çıktığı, bilginin; sohbetten ve muhabbetten çok daha ileride olduğu, bilgi edinmek ve bilgiyi en güzel şekilde başkaları ile paylaşmak için kurulan bu ağa “Dijital Ağ” diyoruz. Dijital ağ, dijitaller.com sitesinin yan ürünü olup, editörlerin yanı sıra, kullanıcılarında aktif şekilde rol oynadığı bir sistemdir. Ağın yukarıda bahsedildiği gibi tek bir amacı vardır. Oda: bilgi alış-verişinde bulunmaktır.
Dijital ağdan nasıl yararlanırım?
Aklınıza takılan herhangi bir soruyu arama çubuğundan aratarak, diğer kullanıcıların girmiş olduğu bilgilere ulaşabilirsiniz. Örneğim; “SSD nedir?” “Windows 8 market hatası nasıl giderilir?” Eğer kaynak bulamazsanız, içeriği soru olarak gönderip insanlar size yardım etmesini bekleyebilirsiniz. Böylece başlıklar altında ufak çaplı beyin fırtınaları dahi oluşturabilirsiniz. Yine aynı şekilde, bilginizi paylaşmak istiyorsanız, bir ürün hakkında ki düşüncelerinizi, incelemelerinizi veyahut uzun zamandır yaşadığınız bir sorunun çözümünü insanlarla paylaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, hemen bir dijitaller hesabı almak ve içerik göndermek.
Neden Dijital Ağ?
Günümüzde birçok teknolojik haber sitesi, sosyal ağ  ve türevleri mevcut. Fakat, genelde sosyal kısım bilginin önüne geçmekte. İşte dijitaller ağ bu konuda size çok daha üstün bir deneyim sunmak için var. Aslında dijital ağ’a kısaca canlı arama motoru diyebiliriz. Ulaştığınız her bilgi, sizin gibi reklam amacı gütmeyen kişiler tarafından eklenmektedir. Ayrıca bilgiye gerçekten ihtiyacı olan ulaşacağı için, kötü olayların yaşanması da bu platformda çok daha zorlaşacaktır.
Sosyal değil, dijital ağ.
Bilginin tadını çıkarın!


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir