Dropbox ve Google Drive Erişime Engellendi!


Türkiye‘de ve dünyada çokça kullanılan bulut depolama servislerinden olan Dropbox ve Google Drive an itibariyle ülkemizde erişime engellenmiş durumda. Ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan servislerin erişime engellenmesi büyük tepki ile karşılanmış durumda.
Dropbox ve Google Drive‘ın erişime engellenmesi konusunda henüz resmi bir kaynaktan herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak kulislerde dolaşan söylentilere göre engellemenin nedeni olarak RedHack grubu gösteriliyor. Yerli bir Hacker gurubu olan RedHack geçtiğimiz günlerde Berat Albayrak’ın mailini hacklemişti ve elde ettiği medyalar buralarda bulunuyormuş.
dropbox-yasak

Bir şeyleri buluta atıp sonra oradan çekebildiğimiz bir yer olanDropbox ve Google Drive hizmetleri,  sadece son kullanıcıya hitap etmiyor, bunun yanında kurumsal değerli müşterilerde bulunuyor. Dropbox veya Google Drive tarafından veya resmi bir makam tarafından da engelleme nedeni açıklanmış değil, şimdilik erişime tekrar açılmasını umuyoruz.

Dropbox ve Google Drive’a nasıl girilir?

Dropbox ve Google Drive ile diğer erişime engelli sitelere girebilmek için çeşitli VPN servislerini kullanabilirsiniz. Android ve iOs marketlerin tanında masaüstü tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde VPN uygulamalar çokça var. Chrome için ZenMate eklentisini kurabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.