Dünyanın En Güçlüsü; Xbox One X Tanıtıldı!


Microsfot’un en güncel oyun konsolu nihayet duyuruldu. Dünyanın en güçlüsü olarak adlandırılan Xbox One X her şeyiyle rakiplerini alt edecek donanıma sahip.

Aylarca Xbox Scorpio kod adıyla anılan Microsoft’un yeni konsolu ”Xbox One X” adıyla karşımıza çıktı. Xbox One X, Microsoft’un şimdiye kadar yaptığı en güçlü Xbox olmasının yanında aynı zamanda en küçük olma özelliğini de taşıyor.
Xbox One X, hali hazırda en güçlü konsol olma özelliğine sahip ve tam 6 TFLOPS’luk bir işlem gücü vaat ediyor. Bu rakam PS4 Pro’da 4.2 TFLOPS seviyesindeydi. Ayrıca Xbox One X’in özelleştirilmiş GPU’su ise 1172 MHz frekans hızında çalışıyor. Bu rakam, PS4 Pro’da 911 MHz, Xbox One S’de ise 853 MHz seviyesindeydi.
Microsoft daha önce 900p ve 1080p Xbox One oyunlarının Xbox One X’de doğal 4K çözünürlükte çalışacağını vaat etmişti zaten ve mevcut Xbox One ve 360 oyunlarında belirgin bir performans artışı göreceğimizi de belirtti. Bununla birlikte Xbox One X, firmanın şimdiye kadar geliştirdiği en güçlü konsol olmasının yanında aynı zamanda en küçük Xbox olma özelliğini de taşıyor.


E3 2017 etkinliğinde duyurulan bu detaylara ek olarak Xbox One X, HDR, Dolby Atmos ve 4K Blu-Ray oynatıcıya da sahip. Ek olarak yeni duyurulan Forza Motorsport 7, konsol üzerinde gerçek 4K çözünürlükte ve 60FPS’de çalışacak.
Xbox One X, 7 Kasım tarihinde çıkacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.