Dünyanın En İnce Telefonu


Son yıllarda özellikle Çin firmaları en ince telefonu yapmaya çalışıyor. Bunlara örnek olarak Gionee firmasının 5.1mm kalınlığında ki S5.1 modeli, Oppo‘nun 4.85mm kalınlığında ki R5 modeli örnek verilebilir. Bu tip modeller genelde MediaTek firmasının yongalarını kullanıyor.
Ama yine bir Çinli firma olan VİVO tanıttığı ürünle damga vurdu diyebiliriz. Sadece 4.75mm (En ince tarafı 3.98mm) kalınlığında ki X5 Max‘ı duyurdu. Sadece inceliği ile gündemde değil elbet modelde Qualcomm’un 64-Bit’lik SnapDragon 615 yongaseti bulunuyor. Yongaseti 4+4 formatında çalışıyor ve 1.7 GHz hızında çalışan 8 adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor. Grafik tarafında ise yükü Adreno 405 GPU’su karşılıyor. Ayrıca telefonun diğer özellikleri 5.5” Full HD ekran, 2 GB Ram, 16 GB depolama alanı, 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera, Android 4.4 işletim sisteminden oluşuyor.
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Dolu bir cihaz olduğunu söylemiştik. Ses açısından da kaliteli diyebiliriz. Yamaha YSS-205x yongasını kullanıyor. Vivo bu tümleşik yongaya Hi-Fi 2.0 adını veriyor.
Cihazın zayıf tarafı ise beklenildiği gibi inceliğinden dolayı batarya kısmı oluyor. 2000 mAh seviyesindeki batarya sıradan kullanımda 1 günü belki çıkarabilir fakat yoğun kullanımda yarı yolda bırakma ihtimali bir hayli yüksek. Biraz teknik düşündüğümüzde inceliğinden dolayı ısısını çok daha belli edecektir ve batarya ısıyı sevmez. Buna ek olarak batarya tüketiminde 5.5” Full HD panelde eklenebilir.
Vivo X5 Max 22 Aralık tarihinde satışa sunulacak ve fiyat olarak 486$ belirlenmiş.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.