En İyi Ücretsiz 10 Launcher


Akıllı telefonunuzu aylardır belki de yıllarıdır kullanıyorsunuzdur ve artık o klasik arayüzünden sıkılmışsınızdır. Bu konumuzda sizlere Android akıllı telefonunuzun klasik arayüzünden kurtarıp farklı Launcher (Başlatıcı, alternatif arayüz) önereceğiz. Launcher telefonunuzun arayüzünü komple değiştirip telefonunuza bir zarara vermezler hatta bazen sizi akıllı cihazınızın o hantal arayüzünden kurtarıp çok daha farklı bir Android deneyimi yaşamanızı sağlayabilirler. Sözü fazla uzatmadan sizin için hazırladığımız 10 adet Launcher listemize başlayalım.
Nova Launcher
nova launcher
Uzun yıllardır Play Store’da bulunan uygulama hala gelişmeye ve çok daha iyi olmaya devam ediyor. TeslaCoil tarafından geliştirilen uygulama hali hazırda piyasa da bulunan çoğu cihazdan daha hızlı ve seri bir arayüze sahip olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Kişiselleştirmeler ile sizi sıkmayan uygulama için en iyi Launcher uygulaması diyebiliriz.
Nova Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Google Asistan Launcher
google asistan
Google’ın Android 4.4 arayüzünü kullanan launcher son derece hızlı bir arayüze sahip. Standart sade Android arayüzü vaat eden uygulama çok iyi bir saf Android deneyimi sunmayı başarıyor. Pek fazla özelleştirme seçeneği bulunmamakta.
Google Asistan Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Go Launcher EX
go launcher
Aynı Nova Launcher gibi bu uygulama da Play Store’da uzun zamandır mevcut. Çok fazla özelleştirme seçeneği ve yine çok sayıda tema desteği sağlayan uygulama bu işi son derece hızlı yapmayı başarıyor. 3D efektler ve çeşitli widget seçenekleri ile göz doldurmayı başarıyor.
Go Launcher EX Buradan indirebilirsiniz.
Dodol Launcher
dodol launcher
Hafif bir arayüz sunan uygulama bir çok özelleştirme seçeneğini de bünyesinde barındırıyor. Arayüzde ki yazı tipinden tutunda kendi RAM temizleme aracına kadar çeşitli özellikleri mevcut. Ek olarak gerekli özelleştirmeyi uygulama çekmecesi de alıyor. Geçiş efektleri son derece hızlı.
Dodol Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Atom Launcher
atom launcher
Çok farklı bir arayüz sunmasa da görsellik anlamında göze hoş gelen bir yapısı var. Özellikle klasör boyutunu ayarlayabiliyor olmamız gerçekten güzel. Var olan tema üzerinde küçük dokunuşlar ile keyfinize göre bir arayüz yaratabilirsiniz. Ayrıca kendi mağazasından bir sürü tema seçeneği de bulabilirsiniz.
Atom Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Buzz Launcher
buzz launcher
Çok fazla tema desteği ve çok fazla kişiselleştirme seçeneği sunan uygulama görsellik anlamında son derece iyi durumda. Android 4.0 üstü cihazlara yüklenebilen uygulama diğer rakipleri kadar hafif değil fakat daha fazla kişiselleştirme sunuyor.
Buzz Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Yahoo Aviate Launcher
aviate-launcher-1
Yapısı itibariyle rakiplerinden farklı olması, arayüz rengini değiştirebiliyor olmamız ve günü belirli zamanlara ayırıp size öneride bulunuyor olması uygulamayı çok farklı bir boyuta taşıyor. Arayüz genelde akıcı çalışıyor düşük sistemli cihazlar da bazen takılmalar yaşanabilir. Aslına bakarsanız eğer dağınık bir kullanıcı iseniz bu Launcher ile bir düzen oluşturabilirsiniz.
Yahoo Aviate Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Apus Launcher
apus1
Sitemizde şurada detaylı incelemesi bulunan Launcher size düzeni getirecek diyebiliriz. Son derece sade ve hafif bir arayüz sunan uygulama kendi RAM temizleme aracını da bünyesinde barındırıyor. Düşük sistemlerde de çok rahat çalışıyor ve telefonda gözle görülür bir fark yaratabiliyor.
Apus Launcher Buradan indirebilirsiniz.
EveryThingMe Launcher
EverythingMe
Aynı Aviate Launcher gibi farklı bir yapı ve görünüş ile rakiplerinden kesin bir şekilde ayrılıyor. Sizin için uygulamalarınızı ilgili klasörlere koyup karışıklığa son veriyor olması ve göze hoş gelen efektleri ile kullanıcısına güzel bir zevk yaşatıyor diyebiliriz. Çok fazla olmasa da güzel özelleştirme seçenekleri mevcut fakat arayüz kusursuz değil ve bazen kasılmalar yaşanabiliyor.
EveryThingMe Launcher Buradan indirebilirsiniz.
Launcher 8 Free
launcher-8
Android bir cihaz kullanıyorsunuz ama Windows Phone platformunun arayüzünü de merek ediyorsunuz. İşte o anda imdadınıza bu uygulama yetişiyor. Son dere iyi benzetilmiş bir arayüz sunan uygulama farklı tema destekleri ile kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor.
Launcher 8 Free Buradan indirebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.