En iyi ücretsiz video editörleri


Ortaya iyi bir video çıkarmak kameranızın ne kadar pahalı olduğu ve onu kullanmaktaki yeteneğinizden çok videoyu nasıl sunduğunuza bağlıdır. Küçük dokunuşlarla çektiğiniz videonuzu çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bu dokunuşları yapabilmek için ise size video düzenleme programları gerekiyor. Piyasadaki profesyonellerin kullandığı Adobe After Effects gibi programlar ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır ama ne yazık ki bu profesyonel yazılımları kullanmak için bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Bu yazımızda hiçbir ücret ödemeye gerek kalmadan videonuza profesyonel dokunuşları yapabileceğiniz en iyi ücretsiz video editörlerini sıralayacağız. Hemen başlayalım

1- Windows Movie Maker

movie maker

Belki de en çok kullanılan video düzenleme programlarından olan Windows Movie Maker her bilgisayarda bulunması gereken programlardan biri. Windows’un temel uygulamaları arasında yer alan Movie Maker basit kullanımıyla çoğu kullanıcının gönlünde taht kurmuş durumda. Windows Movie Maker kesme, ekleme gibi basit işlemler için en uygun ücretsiz yazılımlardan biri.

İndir

2- Kate’s Video Toolkit

Kate

Kate’s video toolkit videoları süsleme, birbirlerine ekleme, kesme gibi işlemleri çok basit bir arayüzle sunan ufak bir program. Bu programla basit video formatlarına dönüştürme işlemlerini de yapabilirsiniz. Kate’s Video Toolkit’i kullanması çok basit. Eğer öğretici yazılar ve videolarla uğraşmak istemiyorsanız sizin için en ideal video düzenleme araçlarından birisi.

İndir

3- WeVideo

we video

Bulut depolama tabanlı bir video düzenleyicisi olan WeVideo gün geçtikçe popülerliğini artırıyor. Ücretsiz sürümünde kullanıcılara 10 GB boyutunda bir depolama alanı veren uygulamaya yeni dosyalar eklemek ve videolara özel efektler uygulamak bir hayli kolay. WeVideo düzenlediğiniz videolarınızı anında sosyal medyada paylaşabilme özellikleriyle birlikte geliyor. Kullanışlı olması WeVideo’yu ücretsiz video düzenleme araçlarında ilk sıralara taşıyor.

Kayıt Ol

4- Avidemux

avidemux

Küçük boyutlara sahip açık kaynak kodlu video düzenleme aracı Avidemux size videolarınızda ekleme çıkarma gibi temel özelliklerin yanında logo ekleme, keskinlik ayarı, gürültü engelleme gibi birçok çeşitli özellik sunuyor. Programda her şeyin istediğiniz gibi gitmesini sağlayacağınız birçok özellik bulunuyor. Avidemux’un ufak tefek özelliklerini keşfederken keyifli dakikalar yaşıyacaksınız.

İndir

5- VSDC Free Video Editor

vsdc

Öğrenmek için çok çaba harcamayacağınız video editörlerinden biride VSDC. Program diğer video editörlerindeki özelliklerin yanı sıra klasik zaman akışına sahip. Ayrıca VSDC ile düzenlediğiniz videoları mobil cihazlara aktarmak ve program içinden CD – DVD’ye yazdırmak gibi bir seçeneğiniz de bulunuyor.

İndir

Yukarıda sıraladığımız 5 program ile temel video düzenleme işlerini rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Bir program üzerinde ne kadar uzmanlaşırsanız ortaya o kadar güzel bir ürün çıkar. Sevgiler…


5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.