Everest Rampage SMX R1 Oyuncu Mouse İncelemesi | Dijitaller

Everest Rampage SMX R1 Oyuncu Mouse İncelemesi


Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda Everest’in oyunculara yönelik giriş seviyesi Oyuncu Mouse‘u Rampege SMX R1 modelini inceleyeceğiz. Macro desteği ile dikkat çeken bu oyuncu faresi uygun fiyatı ile göz dolduruyor. Dilerseniz Everest Rampage SMX R1’e yakından bakalım.

Tasarım

P_20151026_140647

İlk olarak cihazın tasarımından memnun kaldığımı dile getirmem gerek. Sağ ve Sol el kullanımı için düşünülmüş bir tasarıma sahip. Ergonomik yapısı ve kullanılan komponentler ile tutuş hissiyatı başarılı ancak eli biraz terletiyor. Sahip olduğu 7 farklı LED aydınlatması ile gece kullanımı daha zevkli hale geliyor. Cihazın kutusundan bir yazılım çıkmıyor ancak uygun bir yazılım mevcut, bunu sizinle yazının sonunda paylaşacağız. Renklerden söz ediyorduk, yazılım ile renklerin yanıp sönme şeklini, hızını değiştirebilir veya hiç yanmamasını sağlayabilirsiniz. Fare genel olarak hafif sayılabilir ancak uyarmakta fayda var eğer normal bir mouse’dan geçiş yapıyorsanız alışma süresi zarfında biraz ağır gelecektir çünkü oyuncu fareleri normal farelerden biraz daha ağır. (143gr)

Yazılım

Adsız

Belirttiğimiz gibi yazılım kutudan çıkmıyor. Anlayacağınız gibi SMX R1 tak-çalıştır mantıklı bir mouse. Eyfel net üzerinde bulunan kendi yazılımını indirerek fare üzerindeki DPI, Scrol click, sağ ve sol click, ileri ve geri  tuşlarının işlevini değiştirebiliyor veya macro atayabiliyorsunuz.

Performans ve Son Sözler

P_20151026_140821

Ürünün kullanım performansına geçtiğimizde FPS oyunlarında sizi kurtardığını söyleyebilirim. Ürün size yarı profesyonel bir deneyim yaşatabilir ancak daha üst beklentileriniz ve daha fazla fonksiyon istiyorsanız üst modellere bakmanız gerekmekte. 7 farklı -maksimum 4000- DPI ayarlama seçeneği ve 1000Hz report rate seçeneği ile başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Mouse’un kablosu ise korumalı ve USB ucu altın kaplamalı yani daha iyi iletişim sağlanıyor PC ile. Son olarak Rampage SMX R1‘in fiyatından da bahsetmek istiyorum. Ürün pazarda 45-60₺ arası bir fiyata sahip yani uygun diyebiliriz.

Evet bugün sizlerle birlikte Everest‘in Rampage serisinden SMX R1‘i inceledik ve kullanıcı deneyimini aktardık. Eğer bu ürünü almaya niyetlendiyseniz önerebiliriz ayrıca aklınızda soru işaretleri var ise sormaktan çekinmeyin. Bir sonraki incelemelerimizde görüşmek üzere, hoşçakalın.

 

Yorumlar 8

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bu maustan bende iki tane var biri düzgün çalışmıyordu şimdiki aldığım macro süper çalışıyo istediğiniz gibi ayarlıyosunuz efsane bir maus bunu yapana helal olsun beyaz daha iyi size tavsiyem beyaz modelini alın daha ucuz

Everest Rampage SMX R1 Oyuncu Mouse İncelemesi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz