Facebook Messenger Üzerinden PayPal ile Para Transferi Dönemi!


Gülümsedin, biliyorum.

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından biri olan Facebook Messenger, son zamanda yaptığı yenilikler ile sadece bir mesajlaşma uygulaması olamaktan çıkarak adeta bir sosyal platform olma yoluna girmiş bulunuyor. Son olarak PayPal‘ın da platforma entegre edilmesi oldukça önemli bir yenilik.
İlk olarak PayPal’ın duyurduğu bu yenilik ile firma, Facebook ile olan ilişkileri derinleştirdiğini aktarıyor. P2P (Peer-to-peer) ödeme yapabilmek için yapılması gereken oldukça basit. Mavi artık simgesine tıklamanız ve ardıdan yeşil renkli Ödemeler’e tıklayın ve son olarak ödeme aracı için PayPal’ı seçin- bu kadar.

Bu özellik şimdilik sadece ABD kullanıcıları için etkin olacak. iOS platformunda hali hazırda kullanılabilir olan özelliğin Android kullanıcılarına da çok yakında geleceği aktarılıyor. Ayrıca, PayPal, Messenger için müşteri hizmetleri botunu da hizmete soktu. Böylece ödeme ve hesap desteği gibi sorunları doğrudan Messenger üzerinden halledebilirsiniz.
Son olarak bu yeni özellik küresel ölçekte yayınlansa bile ülkemizde kullanmanızın yolu yok zira PayPal burada yasak.
#Kaynak; GSMArena PayPal


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir