Facebook Messenger'da Reklam Dönemi Başlıyor


David Marcus, vice president of messaging products at Facebook Inc., speaks during the Facebook F8 Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Wednesday, March 25, 2015. Facebook Inc. is opening up its Messenger chat application, letting developers create software for people to add photos, videos and other enhancements to their online conversations. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Daha çok reklam

Facebook, Messenger ana ekranındaki reklamlardan elde ettiği geliri gerçekten beğeniyor, zira Tayland ve Avustralya’daki sınırlı bir beta sürümü sonrasında şirket dünya genelinde bu servis seçeneğini sunmaya karar verdi. Venturebeat’a göre muhtemelen 2017 yılının sonundan önce, Messenger ana ekranınız reklamlar ile coşacak.
Messenger’da yer alacak olan reklamlar tıpkı Facebook ve Instagram’da gördüğünüz gibi sizin için özel ve hedefli olacak. Sponsorlu şeklinde görünecek reklamların aslında geleceği çok belliydi. Zira bir süre önce değişen Messenger tasarımı bizlere bir şeylerin geldiğini gösteriyordu.
Bu arada Messenger reklamlarını kapatmak ya da göstermemek gibi bir seçeneğiniz yok. Ancak eğer isterseniz reklamın üzerine basılı tutarak onu gizleyebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde reklam görmeye tahammülünüz yoksa Messenger Lite belki size yardım edebilir. Ya da, Facebook ve Messenger’ı cihazınızdan tamamen silebilir hatta %30’a varan pil tasarrufu bile sağlayabilirsiniz.
Kaynak; TechCrunch


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.