Facebook Messenger'da Reklam Dönemi Başlıyor | Dijitaller

Facebook Messenger’da Reklam Dönemi Başlıyor


David Marcus, vice president of messaging products at Facebook Inc., speaks during the Facebook F8 Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Wednesday, March 25, 2015. Facebook Inc. is opening up its Messenger chat application, letting developers create software for people to add photos, videos and other enhancements to their online conversations. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Daha çok reklam

Facebook, Messenger ana ekranındaki reklamlardan elde ettiği geliri gerçekten beğeniyor, zira Tayland ve Avustralya’daki sınırlı bir beta sürümü sonrasında şirket dünya genelinde bu servis seçeneğini sunmaya karar verdi. Venturebeat’a göre muhtemelen 2017 yılının sonundan önce, Messenger ana ekranınız reklamlar ile coşacak.

Messenger’da yer alacak olan reklamlar tıpkı Facebook ve Instagram’da gördüğünüz gibi sizin için özel ve hedefli olacak. Sponsorlu şeklinde görünecek reklamların aslında geleceği çok belliydi. Zira bir süre önce değişen Messenger tasarımı bizlere bir şeylerin geldiğini gösteriyordu.

Bu arada Messenger reklamlarını kapatmak ya da göstermemek gibi bir seçeneğiniz yok. Ancak eğer isterseniz reklamın üzerine basılı tutarak onu gizleyebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde reklam görmeye tahammülünüz yoksa Messenger Lite belki size yardım edebilir. Ya da, Facebook ve Messenger’ı cihazınızdan tamamen silebilir hatta %30’a varan pil tasarrufu bile sağlayabilirsiniz.

Kaynak; TechCrunch

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Messenger’da Reklam Dönemi Başlıyor

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz