Facebook, Sizin için Wi-Fi Bulacak


Hava, Su, Ateş, Wi-Fi

Kısa bir süre önce inanması güç, 2 Milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, yeni özellikle sosyal ağı geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un geçen yıl pilot bölgelerde test etmeye başladığı Wi-Fi Bul özelliği nihayet kullanıcılar ile buluşuyor. Kullanıcılar artık çok daha rahat olacak.
Facebook, yaptığı açıklamada, geçen yıl başlattıkları Wi-Fi Bul özelliğinin bugün itibariyle kullanıcıların hizmetine açıldığını belirtti. Android ve iOS kullanıcılarının yararlanabileceği bu özellik sayesinde dışarıda gezerken oturacağınız bedava Wi-Fi’li bir kafe bulmanıza, yada mobil veriniz bittiyse hayatınızı kurtarmanıza yarayacak.
Wi-Fi Bul özelliği Facebook’un kendi uygulaması üzerinde çalışıyor. Uygulamaya girip Daha Fazla sekmesine tıkladığınızda Wi-Fi Bul özelliğini göreceksiniz. Ona hafifçe dokunduğunuzda sizin yakınınızda olan Wi-Fi ağları gösteriliyor olacak. Ancak belirtmemiz gerekir ki bu ağların hepsi ücretsiz olmayabilir.
Her neyse, harita üzerinde gösterilen konumlar için işletmelerin ilk olarak kayıt yaptırması gerekmekte. Dolayısıyla özelliğin yaygınlaşması biraz zaman alabilir ancak büyük metropollerde ve merkezler daha yaygın olacağını söyleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.