Facebook, Sizin için Wi-Fi Bulacak | Dijitaller

Facebook, Sizin için Wi-Fi Bulacak


Hava, Su, Ateş, Wi-Fi

Kısa bir süre önce inanması güç, 2 Milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan Facebook, yeni özellikle sosyal ağı geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un geçen yıl pilot bölgelerde test etmeye başladığı Wi-Fi Bul özelliği nihayet kullanıcılar ile buluşuyor. Kullanıcılar artık çok daha rahat olacak.

Facebook, yaptığı açıklamada, geçen yıl başlattıkları Wi-Fi Bul özelliğinin bugün itibariyle kullanıcıların hizmetine açıldığını belirtti. Android ve iOS kullanıcılarının yararlanabileceği bu özellik sayesinde dışarıda gezerken oturacağınız bedava Wi-Fi’li bir kafe bulmanıza, yada mobil veriniz bittiyse hayatınızı kurtarmanıza yarayacak.

Wi-Fi Bul özelliği Facebook’un kendi uygulaması üzerinde çalışıyor. Uygulamaya girip Daha Fazla sekmesine tıkladığınızda Wi-Fi Bul özelliğini göreceksiniz. Ona hafifçe dokunduğunuzda sizin yakınınızda olan Wi-Fi ağları gösteriliyor olacak. Ancak belirtmemiz gerekir ki bu ağların hepsi ücretsiz olmayabilir.

Her neyse, harita üzerinde gösterilen konumlar için işletmelerin ilk olarak kayıt yaptırması gerekmekte. Dolayısıyla özelliğin yaygınlaşması biraz zaman alabilir ancak büyük metropollerde ve merkezler daha yaygın olacağını söyleyebiliriz.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook, Sizin için Wi-Fi Bulacak

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz