Facebook'ta Bağış Toplama Dönemi Herkes İçin Başlıyor


Facebook geçtiğimiz yıl bu aylarda kar amacı gütmeyen  kuruluşlar için bağış toplama imkanını sağlamıştı. Bu sayfalar Facebook üzerinden bağış kampanyası yürüterek para toplayabiliyorlardı. Şimdi bu düzenleme aynı şekilde normal kullanıcılara da geliyor. Normal haber akışına düşecek olan bu kampanyalara ilginin yüksek olacağı ek olarak belirtiliyor.
Kullanıcılar bağış toplayabilmek için bir sayfa oluşturacak ve burada bağışın yapılma amacı gibi bilgilere yer verilecek. Yine aynı yerde bağışın hedeflenen miktarı girilecek ve kampanyanın süreceği gün sayısı belirlenecek. Bağış kampanyanıza arkadaş listenizdekileri davet edebilir ve daha fazla kişiye ulaşma imkanı yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise kötü niyetli kullanıcılar olabilir. Kılıfına güzel uydurulmuş bir kampanya sayesinde ciddi miktarlar toplayabilirler. Burada vatandaşların dikkatli olması son derece önemli bir nokta. Bu uygulama şimdilik sadece ABD için geçerli olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.