Galaxy Note 5 için Android 7.0 Nougat Güncellemesi Geldi


Samsung’un Galaxy S7 ve S7 Edge için sunduğu Android Nougat güncellemesi şimdi Galaxy Note 5 için çıkışını yapıyor. 2015 yılının amiral gemisi Note 5, yeni güncelleme ile gelen özellikler ve diğer detaylar yazımızda.

Samsung hali hazırda Android 7.0 Nougat işletim sistemi güncellemelerini Galaxy S7, S7 Edge, S6 ve S6 Edge ve şimdide Note 5 için piyasaya sürmüş durumda. Galaxy Note 5 için yayınlanan ve Türkiye’de de an itibariyle indirilebilir olan güncelleme yaklaşık 1.3 GB boyuta sahipken yeni özellikleri de içerisinde barındırıyor.
Güncelleme ile beraber gelen ekran çözünürlüğü değiştirme özelliği sayesinde cihazın ekran çözünürlüğünü HD, Full HD ve 2K olmak üzere üç farklı seçenek ile belirleyebiliyorsunuz. Bunun yanında bildirim alanı ve ayarlar menüsünde de değişiklikler söz konusu fakat S7 ve Note 7’den (R.I.P) bildiğimiz Always on Display özelliği ne yazık ki Note 5’e gelmemiş durumda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.