Galaxy Note 5 ve S6 Edge Resmi Görselleri Sızdırıldı


13 Ağustos tarihinde Unpacked etkinliği kapsamında Samsung piyasaya iki yeni tepe modeli sürecek. Uzun bir zamandır Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus hakkında bir sürü iddialar ve görseller sızdrılmıştı, şimdi ise cihazların resmi basın görselleri paylaşıldı.
samsung-galaxy-note-5 (1495 x 995)
Özellikle Galaxy Note 5’in yeni S-Pen‘i oldukça güzel görünüyor zira tepesinde bulunan tuş kalemin cihazdan çıkarılmasını bir haylı kolaylaştıracak. Bunun dışında tasarımsal olarak da göze hoş geliyor. Donanım hakkında bilgileri özet geçersek Note 5’de  Exynos 7422 işlemci kullanılacak. Performans anlamında 7420’den çok farkı olmayan sadece işlemci, grafik birimi, RAM, depolama birimi ile LTE modem aynı zar alanının içinde yer alacak. Bunun dışında modele 4GB RAM, 16MP arka kamera, 5.9” 2K ekran, 4100mAh batarya, gelişmiş S-Pen eşlik edecek.
s6 edge plus (1501 x 1009)
Samsung Galaxy S6 Edge Plus ise 5.7” 2K çift kavisli ekran, 3GB RAM, 16MP kamera, 3000mAh batarya gibi gelişmiş özelliklere sahip olaması bekleniyor. Model ayrıca  Exynos 7420 veya Snapdragon 808 yongasetini kullanacak ancak her iki cihazın donanımı hakkında net bilgiler mevcut değil o yüzden resmi bilgiler ile bu donanımda ufak değişiklikler olabilir. Unutmadan söyleyeyim görselde ki cihazlar yan yana değildir bu yüzden boyutsal olarak bir karşılaştırma yapmayınız.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.