Galaxy Note 7 Kullanımı Uçaklarda Yasaklandı!


Aslında her şey güzel başlamıştı aynı o Holywood yapımı korku filmleri gibi. Başları güzel güzel gidiyordu ancak sonradan işler kabusa dönüyordu. Samsung için Galaxy Note 7‘de aynı bu senaryonun kurbanı oldu. Ortaya çıkan onlarca cihazın patlaması, sonrasında Samsung’un global olarak tüm cihazları toplaması derken firmaya bu olay 1.34 Milyar dolar zarar olarak yansımıştı.
Değişim kampanyasında ki zararlar bir tarafa Samsung’a bir darbe de havacılık sektöründen gelmiş durumda. Avustralyalı Jetstar, Qantas ve Virgin Australia hava yolu şirketleri aldıkları yeni bir kararla uçaklarında Galaxy Note 7’nin kullanılmasını veya şarj edilmesini yasakladı, yani cihazı kapalı konumda tutmak gerekiyor.
Öte yandan daha kötü bir senaryo ise Amerikan Federal Havacılık Kurulu’nda gerçekleşebilir. Federal Havacılık Kurulu kendi araların Galaxy Note 7’nin hiçbir şekilde uçağa alınmaması gerektiğini tartışıyor. Henüz bir karar çıkmış değil ancak ilerleyen günlerde FAA, uçaklarda tamamen Galaxy Note 7 yasağı getirebilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir