Galaxy Note 7 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı


Samsung’un bir sonraki amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 7 çok yakında piyasaya girmeye hazırlanıyor. Uzunca bir süredir cihaz hakkında gelen bilgiler ve sızıntıları derlediğimizde ise neredeyse Galaxy Note 7 hakkında tüm detaylara hakim oluyoruz. Galaxy Note 7, 2 Ağustos tarihinde Unpacked 2016 etkinliğinde lanse edilecek.
Galaxy Note 7′nin tasarım detaylarına baktığımızda ise modelin önceki Galaxy S7 Edge modeline benzediğini ve genel hatlarıyla yine Galaxy S7 ailesi ile benzerlikleri barındırdığını görüyoruz. Arka tarafında desenli bir tasarım benimseyen Samsung, Galaxy Note 7 arka kamerasındaki çıkıntıyı önleyememiş. Ön yüzde ise gelen bilgiler doğrultusunda sadece kavisli ekranlı modelin olduğunu anlıyoruz. galaxy-note-7-renders-1

Galaxy Note 7 Özellikleri

Galaxy Note 7’nin özelliklerine baktığımızda ise cihazın kalbinde Snapdragon 821 ve Exynos 8893 yongasını görmekteyiz. RAM tarafında ise bir süredir 6GB söylentileri bulunuyordu ancak son gelen bilgiler cihazda 4GB RAM’in yer aldığını gösteriyor. Bunun yanında 32GB depolama alanı, 12MP arka kamera, 5MP ön kamera ve 4000mAh batarya cihazın özellikleri arasında.
note7-unpacked
5.7 inçlik ekranında QUAD HD çözünürlük sunacak olan Galaxy Note 7’nin, 153.5mm x 73.9mm x 7.9mm evatlara sahip olması bekleniyor. Bu rakamları Note 5 ile kıyasladığımızda modelin boyunun aynı  olduğunu ancak daha dar yani çerçevelerinin daha ince olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Note serisi ile özdeşleşmiş olan S-Pen‘de yeni model ile birlikte daha işlevsel ve daha gelişmiş olacak. Tüm bunların yanında parmak izi okuyucu, iris tarayıcı ve USB Type C portu özellikleri Note 7’nin diğer detayları arasında.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Galaxy Note 7, 2 Ağustos tarihinde tanıtılacak.  Ağustos ayı bitmeden ise cihaz tüm ülkelerde satışa çıkmış olacak. 2 Ağustos tarihinde ilk olarak Güney Kore’de satışa çıkacak. Fiyata geldiğimizde ise cihazın elbette pahalı olduğunu söyleyebiliriz. SammMobile’e göre cihaz 849 Euro (64GB) fiyat etiketine sahip olacak. Bu rakam S7 Edge’den 50 Euro daha fazla. Tüm bu detayların son olarak resmi bilgiler olmadığını belirtmemiz gerek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.