Galaxy Note 7'de Kronik Sorun: Satılan Cihazlar Geri Çağrılıyor!


Samsung’un çiçeği burnunda amiral gemisi Galaxy Note 7‘den kısa bir süre önce çok önemli bilgiler geldi. Şimdiye kadar talep karşısında ön siparişleri bile yetiştirmekte zorlanan dev üretici kısa süreler içerisinde gelen şarj esnasında patlayan cihazlar hakkında oldukça endişeli.

Sorun Ne?

19 Ağsutos’tan itibaren 400.000 üzerinde satış rakamına ulaşan Galaxy Note 7, kroniksel bir soruna sahip olduğu konusundan ciddi iddialar bulunmakta. Öyle ki testlerde de bu sorunla karşılaşılmış durumda. Teknik konuda firmadan yapılan bir açıklama olmamasına karşın sorunun büyük maddi zararlara neden olabileceği ve marka imajını olumsuz etkileyeceği belirtiliyor. Şimdilik ön görülen sorunun ise bataryada yaşanan bir problem olabileceği söyleniyor ancak firmanın hem kendi içinde hemde cihazlar hakkında araştırması sürüyor.
vaerc573j76pppc9p3zz

Tüm Galaxy Note 7’ler Sorunlu mu?

Yapılan ilk hamlelere ve teşhislere göre tüm Note 7 cihazlarının sorunlu olmadığı gözlemlenmekte. Zira Samsung, Güney Kore’de ki yerel dağıtıcılara telefon tedarik etmeyi durdurmuş durumda. Bu yüzden sorunun en azından şimdilik sadece Güney Kore’de yaşandığını söyleyebiliriz.
Sorunu yaşayan Galaxy Note 7 kullanıcılarına geri ödeme yapılabileceği gibi telefonları ücretsiz yenilenebilecek yada tamir edilecek. Bununla birlikte ilk gelen raporlar diğer ülkelere ve bölgelerde satışa çıkacak modelin çıkış tarihinde bir erteleme olmayacağını gösteriyor.
Samsung cephesinde ise işten çıkarmaların olabileceği hatta bazı yayınlar durumun görünenden çok daha ciddi olduğunu, firmanın milyar dolarlar kaybedebileceğini yazıyor. Samsung’dan önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir