Galaxy Note 8'e 4K 60 FPS Özelliği Gelmeyecek


Yanlış anons

Geçtiğimiz günlerde Samsung‘un kendi web sitesinde yer alan Galaxy Note 8 sayfasında telefonun 4K çözünürlükte 60 kare/saniye oranında videolar çekebildiği yazmaktaydı. Fakat ilginç bir durum vardı. Galaxy Note 8, hali hazırda 4K 60 FPS video çekemiyor, görünen o ki çekememeye de devam edecek.
Her ne kadar Samsung’un sitesinde yer alan bu bilgi telefonun güncelleme ile bu özelliğe kavuşacağı şeklinde yorumlanmış olsa da sonradan anlaşıldı ki bu sadece bir yazım hatasıydı.

”60fps” ibaresi 30fps olarak güncellenmiş.

Samsung, hali hazırda ilgili hatanın yapıldığı yeri düzenleyerek telefonun 4K 30 FPS videolar çekebildiğinin altını çiziyor. Zaten Galaxy Note 8’in 4K 60 FPS video çekmesi de pek mümkün değildi. Zira bildiğiniz gibi Note 8’in ABD sürümünde Snapdragon 835, uluslararası modelde ise Exynos 8895 yongası bulunuyor.
Qualcomm’un Snapdragon 835’i maksimum 4K 30 FPS video kaydına imkan tanıyor. Samsung’un Exynos 8895’i ise 4K 120 FPS video kaydını destekliyor. Samsung, Exynos işlemcili modellere aslında güncelleme ile bu desteği sunabilir ancak ABD’li kullanıcıların yoğun eleştirisiyle doğal olarak karşılaşacak, dolayısıyla firmanın böyle bir hamle yapması mümkün değil.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir