Galaxy S7 Hakkında Tüm Yeni Detaylar Ve Görseller!


Gelecek yılın flaş telefonu olmasını beklediğimiz Samsung Galaxy S7 hakkında yeni iddialar ve görüntüler ortaya çıktı. Bu haberler arasında telefonun render görüntüleri, sıvı soğutma (yanlış yazmadım, yanlış okumadınız; harbi sıvı soğutma) ve bir çok detay yer alıyor. Hatta şu son günlerde Galaxy S7 hakkında bir çok iddia ortaya atıldı, biraz da bilgi kirliliği var.
gsmarena_004
Elde ettiğimiz bilgilere göre Galaxy S7 iki farklı modele ve iki farklı işlemciye sahip olacak. Normal model Galaxy S7 olarak adlandırılırken diğer model ise daha büyük ekranlı Galaxy S7 Plus olarak adlandırılacak. Galaxy S7, 143.37 x 70.8 x 6.94mm ebatlara sahipken Galaxy S7 Plus’ın ise 163.32 x 82.01 x 7.82mm ebatlara sahip olaması bekleniyor.
İşlemci tarafında ise Samsung, modellerinde Snapdragon 820 ve Exynos 8890 yongasını kullanacak. Hatta Snapdragon 820’li Galaxy S7’nin Geekbench testide sızmış durumda. Buna göre cihaz çoklu çekirdekte 5.423, tek çekirdekte ise 2,456 puan almayı başarıyor.
Samsung_Galaxy_S6_review (36)-1200-80
Bir diğer bomba gibi özellik ise sıvı soğutma sistemi! Çin kaynaklı haberlerimize göre Galaxy S7’de 0.6mm kalınlığında sıvı soğutma sistemi kullanılacak. Bu sayede cihazın ısınması biraz daha fazla önlenecek. Fakat bence Samsung, sıvı soğutma seçeneğini sadece Galaxy S7 Plus‘da kullanacaktır zira ebatlara baktığımızda Plus’ın daha kalın olduğu görünüyor.
gsmarena_002
Bitti mi? Elbette hayır. Cihazın sızan render görsellerine baktığımızda Samsung’un Galaxy S6 tasarım dilini devam ettirdiğini görüyoruz. Çerçeveler bayağı ince gibi görünüyor ancak kamera çıkıntı yapmış. Ancak Home tuşunun köşeli oluşu,  microUSB portu bizleri biraz yanılgıya düşürüyor. Samsung, Home tuşunu her zaman oval yaptığını biliyoruz ek olarak firmanın USB Ttpe C potunu da kullanması kuvvetle muhtemel. Şimdilik sızıntılar bunlardan ibaret, yeni bilgileri size aktarmaya devam edeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.