Galaxy S8'deki Kırmızı Ekran Sorunu Güncelleme ile Düzeltilecek


Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Samsung Galaxy S8’lerde ki kırmızı ekran sorunu kullanıcıların kafasından soru işaretleri oluşturmuştu. Samsung tarafından konuyla ilgili açıklama geldi, sorun çözülecek.

Bundan birkaç gün önce Güney Kore’de satışa sunulan Galaxy S8 modellerinde ortaya çıkan ekrandaki kırmızı renk tonu sorunu çok yakında düzeltilecek. Kırmızı ekran sorunu fısıltı gazetelerinde donanımsal sorun olarak paylaşılmaya başlamış olsa da Samsung tarafından yapılan açıklamada bu sorunun yazılım güncellemesi ile çözüleceği belirtildi.

Dolayısıyla Galaxy S8’lerde herhangi bir üretim hatasının olmadığı ortaya çıkmış oldu. Tahminimizce sorun ekranın renk dengesinden kaynaklanan yazılımsal bir sorun. Zaten Samsung sözcüsü tarafından belirtilenlere göre firma önümüzdeki hafta bir güncelleme yayınlayacak. Ek olarak güncelleme sonrasında kullanıcılar isterlerse renk ayarını yine manuel olarak düzenleyebilirler.
Ek olarak eğer güncelleme ile kırmızı ekran sorunu çözülmezse Samsung, kullanıcılarına sorunlu cihaz için ücretsiz değişim imkanı sağlayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.