Galaxy S9 için Samsung ve Qualcomm, Snapdragon 845'i Geliştiriyor


Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sıcaklığını korurken daha şimdiden Galaxy S9 söylemleri gelmeye başladı. Gelecek yıl tanıtılacak cihazda yer alacak olan Snapdragon 845 için Samsung ve Qualcomm birlikte çalışacak.

Qualcomm ve Samsung’un yakın işbirliği sonucunda yeni Snapdragon üretimleri ve geliştirmeleri birlikte yürütülüyor. Bunun ilk meyvesi olan Snapdragon 835 bildiğiniz gibi ilk olarka Galaxy S8 ve S8+ modellerinde öncelikli olarak kullanılmıştı.
Gelecek yılın ilk yarısında duyurulacak olan Galaxy S9‘un kalbinde yer alacak olan Snapdragon 845 (muhtemelen adı bu olacak) için çalışmalar başlamış durumda. Ancak şimdilik Snapdragon 845 hakkında spesifik bilgiler elimizde bulunmuyor fakat, yine öncelikli olarak Samsung’un kullanımına izin verilecektir.
Snapdragon 835, bildiğiniz üzere 10nm sürecinde bantlardan geçmişti, Snapdragon 845 için de biz yine 10nm sürecinin olacağını tahmine diyoruz. Samsung’da bir süre önce ikinci nesil ve daha verimli 10nm bir yonga üretimi gerçekleştirdi. Açıklananlara göre bu yonga, ilk nesil 10nm yongalara nazaran %10 daha performanslı ve %15 daha verimli. Ek olaran Samsung yine Snapdragon 845 (yada adı ne olacaksa) ile  benzer performansa sahip yeni Exynos yongasını da üretecek.
Kaynak; TheInvestor


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.