Game of Thrones 8. Sezon; 5 Önemli Teori ve Beklenti! | Dijitaller

Game of Thrones 8. Sezon; 5 Önemli Teori ve Beklenti!

''All men must die... But we are not men.''


UYARI; Yazının devamı potansiyel Spoiler olabilir ya da hiçbiri olmayabilir. Dikkatli olun!

İlk olarak George R.R. Martin’e teşekkür etmek istiyorum zira daha önce kahvede yabancı bir dizinin konuşulduğunu duymamıştım. Bu iyi bir şey olsa gerek, değil mi?

Her neyse. Game of Thrones’in 7. Sezonu artık arkada kaldı ve bu sezon boyunca dizi, hayranlarına görülmemiş bir hızda daha fazla savaş, daha fazla ölüm ve daha fazla romantizm verdi. Jon’un resmen Targaryen olduğunu öğrendik ancak Sam, bu bilgiyi takmadı ve dizide kimse hala gerçeği bilmiyor. Ve artık herkes duvarın ötesinden gelenleri de öğrendi.

Peki 8. Sezonda yani dizinin final sezonunda neler olabilir. Gelin muhtemel teorilere bir bakalım.

 1. 1 Kuzeyinn Oğlu Jon Snow, Bir Targaryen Olduğunu Öğrenecek


  Aslında bunu hepimiz bekliyoruz. Biz izleyenler için Jon Snow'un, Daenerys'in ağabeyi Rhaegar ve Ned Stark'ın kızkardeşi Lyanna'nın oğlu olduğu bir sır değildir. Fakat 7. Sezon'da Sam bu bilgi şans eseri duymuş olsa da umursamadığı için gerçeği göremedi.

  6. Sezon'dan hatırlarsanız Bran Stark, Üç Gözlü Kuzgun olarak Jon'un doğumuna ve Lyanna'nın ölümüne şahit olmuştu. 7. Sezon'da Bran, Sansa'ya Jon ile konuşması gerektiğini söylemiş olsa da o zamandan sezon finaline kadar yolları kesişmedi. Final sezonunda Jon bu gerçeği öğrenecektir. Hatta Jon'u bir ejderha sürerken görmemiz sürpriz olmayacaktır.

  Ve evet, teknik olarak Dany, Jon'un teyzesi.

 2. 2 Arya Stark, Lady Stonehart'a Dönüşebilir


  Lady Catelyn Stark'ın canlanan bir zombi versiyonu olan Lady Stoneheart serinin hayranları tarafından aslında 4. Sezondan beridir bekleniyor ancak bu şimdilik olmadı. 

  Dönen spekülasyonlara göre son sezonda Arya'nın Lady Stoneheart'a dönüşebileceği belirtiliyor. Arya'nın Lady Stoneheart olması için illa ölmesi gerekmiyor fakat Stark kız kardeşlerinden birinin öleceğinin kuvvetle ihtimal olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

 3. 3 Jon Snow, Daenerys'a İhanet Edecek ve Azor Ahai Olacak


  Bu aslında serinin hayranlarının düşündüğü üzücü bir teori. Teoriye göre Jon, Daenerys'ı kurban ederek Söz Verilen Prens'e dönüşecek ve Ak Gezenleri durdurmak için bunu yapacak.

  Söz Verilen Prens kehanetini aslında Daenerys'in House of The Undying'te gördüğü vizyonlardan öğreniyoruz. Burada, Dany, abisi Rheagar'ı, oğlu Aegon'un doğumu sırasında görüyor ve şunları duyuyor;

  • Rhaegar: "Aegon. bir kral için daha iyi bir isim düşünemiyorum."
  • Elia: "Onun için de bir şarkı yapacak mısın?"
  • Rhaegar: "Onun bir şarkısı zaten var. o, söz verilen prens ve onunkisi buz ve ateşin şarkısı."
  • Rhaegar: "Bir tane daha olmalı. Ejderhanın 3 başı olmalı."

  Rhaegar burada Aegon'un kehanetteki kişi olduğuna ilk olarak inansa da ejderhanın 3 olmalı kısmı onu başka bir oğula sahip olmaya itiyor. Bu ve Ateşin Şarkısı'nı da taban alarak kendisine eş olarak Lyanna Stark seçiyor ve doğan çocuk kim? Jon Snow!

  Dolayısıyla kehanet doğruysa ve Jon, Söz Edilen Prens ise ve eğer Dany'ye aşık olursa Jon, onu feda edecek ve Azor Ahai olacak. Elbette kehanetteki güçlü Lightbringer kılıcı da ona gelecek.

 4. 4 Jon ve Daenerys'ın Bebeği Olabilir


  Evet, biliyorum. Kehanete daha doğrusu lanete göre Dany, bir daha asla bir bebeğe sahip olamayacak. Bildiğiniz gibi Dany, Drogo'yu kurtarmak için bebeklerini feda etmişti ancak şerefsiz cadı onu lanetlemişti.

  Her neyse bunun tam olarak doğru olmadığı düşünülüyor. Zira Dany'nin ejderhalarından biri olan Viserion'u feda etmek bir bebeğin doğuşunu mümkün kılabilir. Dolayısıyla Jun (buz) ve Dany'nin (ateş) bir bebeği olursa bu tam olarak Buz ve Ateşin Şarkısı olabilir ve Söz Verilen Prens kehaneti farklı bir boyut kazanabilir.

 5. 5 Jaime, Cersei'yi Öldürebilir


  Valonqar teorisine dayanarak, pek çok hayran Jaime'nin ensest ilişki yaşadığı kız kardeşi Cersei'yi öldürmesini bekliyor. Çılgın Kıralı durdurmasının ardından Çılgın Kraliçeyi de Jaime'nin durdurması pek şaşırtıcı olmaz ancak bundan daha kuvvetli bir kehanet var.

  Cersei, küçükkük Kurbağa Maggy adındaki bir cadıdan kehanet alıyor. Kehanete göre Cersei, kral ile evlenecek, kraliçe olacak, üç çocuğu olacak ve her birinin ölümünü izleyecek ve ''the valonqar'' elleriyle öldürülecek.

  Ölüm kısmına kadar her şey gerçekleşti. Valonqar, Valyrian'da "küçük kardeş" anlamına geliyor ve dolayısıyla oklar doğrudan Jaime'yi gösteriyor. Fakat zaten ablasını sevmeyen Tyrion'un da onu öldürebileceği mümkün. Ziar ''küçük'' kardeş kehanetine her şeyiyle tam olarak uyuyor 😀

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Game of Thrones 8. Sezon; 5 Önemli Teori ve Beklenti!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz