Game of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Başlayacak, İşte Konuşulan Tarihler


Valar Morghulis

Artık Game of Thrones’u bilmeyen ya da duymayan bir dünya vatandaşı sanırım kalmamıştı. O yüzden ne olduğu anlatma çabasına girmeyeceğim. Hepiniz bildiği gibi bizim zaman dilimimize göre bugün Game of Thrones’un 7. Sezon 7. Bölümü yayınlandı ve dizi sezon finaline girdi.
Kafalarda beliren ilk soru ise final sezonu yani Game of Thrones’un 8. Sezonunun ne zaman başlayacağı elbette. Zira diziyi takip edenler çok büyük bir beklenti içerisine girmiş durumda ve sabırsızlık had safhada.
Dizinin yapımcılarının aktardığına göre 2018 ya da 2019 yılları düşünülüyor. Şimdilik onlar bile ne zaman olacağını bilmiyor zira yaptıkları hamleler zamanı değiştirebiliyor. Fakat açıkçası biz 8. Sezonun 2019’da geleceğini düşünüyoruz. Ancak kesine yakın olan şeyler de var;

  • Game of Thrones 7. sezonu 27 Ağustos 2017’de sona erdi.
  • Sekizinci ve son sezon HBO’da  2018 yazına kadar yayına girmeyecek.
  • 2019 yılının ilk yarısında final sezonu gelebilir.
  • HBO, final sezonunun yalnızca altı bölüm olacağını doğruladı.
  • Ancak her bölüm “uzun metrajlı film” uzunluğunda olacak.

Kışın geldiğini biliyoruz ve çekimlerin henüz başlamadığını da biliyoruz. Dolayısıyla çekimlerin, diziyle benzer bir dönem aralığında olmasını bekliyoruz. Zaten 7. Sezonun geç başlamasının nedeni de buydu, kış gelmişti güneşli alanda çekim yapmak saçmaydı. Bununla birlikte final sezonunun bölümlerinin tamamı 1 saatten daha uzun olacak. Tüm bunları birleştirdiğimizde final sezonunun bırakın 2018 yazını 2018’in ikinci yarısının ortasında gelmesi bile sürpriz olur.
Şimdilik bildiklerimiz bu kadar. Daha net bilgiler çıktığında sizleri haberdar edeceğiz.

Valar Dohaeris


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.