Gartner; Giyilebilir Cihazlar Büyük Yükselişe Geçecek


Analiz şirketi Gartner, gelecek yıl giyilebilir cihaz pazarında güçlü bir ivmelenme bekliyor. Şirket, 2019 yılında % 25,8 oranında artış gösterecek şekilde giyilebilir cihaz pazarının büyümesini öngörüyor.

Firmanın analiz sonucuna göre tüketiciler bu ürünleri satın almak için 42 milyar dolar harcayacaklar. Gartner’ın kıdemli direktörü Alan Antin, akıllı saatlerin Ortalama Satış Fiyatı’nın (ASP) Apple Watch’un sabit fiyatı tarafından tutulduğunu söylüyor ancak ilerleyen yıllarda ortalama fiyatlarda düşüş bekleniyor.

Gartner, 2022’de 453.19 milyon ünite giyilebilir cihaz sevkiyatı seviyesine erişeceğini aktarıyor. Bu süre zarfında, akıllı saatler ve kulağa takılan (Gear IconX vb) cihazların ciddi bir yükselişe geçeceği görülüyor. Ayrıca Arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin de pazardan önemli bir pay alacağı varsayılıyor.

#Kaynak; Phonearena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir