Gece 02.00 ile 08.00 Arasında Otomatik İndirme Yapmak


1 Mayıs itibariyle yeni AKK düzenlemesi yürürlüğe girdi. Dünzelme ile gece yapacağınız indirmeler kotaya dahil edilmeyecek. Bizde bu rehberimizde o saatlerde otomatik indirmenin nasıl yapılacağını anlattık.

1 Mayıs itibari ile yeni AKK düzenlemesi devreye girdi. Yeni giren düzenleme ile kullanıcılar Adil Kullanım Kotası’nı aştıktan sonraki hızları, kullandıkları paketlere göre ayarlanmış olacak.  Gece saat 02.00 ile 08.00 arasında yaptığınız indirmeler Adil Kullanım Kotası’na  yansıtılmayacak ve AKK’yi aşmış olsanız bile 02.00 ile 08.00 arasında AKK dolmadan önceki tam hızınızda interneti kullanacaksınız.
Kullanacağınız hızı aşağıda hesaplayabilirsiniz.

İndirdiği dosyalarla AKK’yi doldurmak istemeyen kullanıcılar gece 02.00 ile 08.00 arasında dosya indirmek isteyecek. Bu sorunun üstesinden gelmek için ”2-8” programını kullanabilirsiniz. Programı, yazının sonundan indirebilirsiniz.
Aşağıdaki videoda 02-08 saatleri arasında otomatik dosya indirme, otomatik Steam’den oyun indirme, saat 2’de bilgisayar açma, saat 8’de bilgisayarı otomatik kapatma ve Utorrent üzerinde zaman ayarlamasının nasıl yapılacağını anlattık.


Yeni Gui Versiyon

Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

8 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. virus uyarısı yapıyor. kaynak kodları paylaşmanız mümkün mü?
  github.com koyarsanız güzel olur

 2. videoda 2-8 programını desteklemesi gerekiyor diyorsunuz ne gerekir kaldırması için bide anladığım kadarıyla uyku moduna bırakıp saat 2de seçtiğimiz dosyaları inderecek değilmi YANITLARSANIZ SEVİNİRİM

  1. programda videodaki gibi ayarlamaları yaptıktan sonra gece 2 de indirmeyi aktif ederseniz 1 basınca çıkan klasördeki torrent dosyaları ve diğer dosyalar çalıştırılacak ve inmeye başlıyacak.
   Çoğu kullanıcının bilgisayarının gece 2 de otomatik açılacağını zannetmiyorum fakat yeni cihazların anakartları saate göre uyanmayı destekliyor.
   Sizin bilgisayarınız saate göre uyanmayı destekliyorsa uyku moduna alırsanız gece 2 de cihazınız uyanıp ayarladığınız seçeneklere göre devam edecektir.
   Cihazınız desteklemiyorsa bilgisayarınızı açık bırakmanız gerekiyor. yine 2. seçenek aktifse 1. seçenekte bulunan dosyalarınız çalışacaktır.

 3. Bu gece denedim 02.00 ile 08.00 arası fakat adil kullanım kotamı yemiş 17 gb dosya indirdim söz de yansımaması gereken miktar yansımız kullandığım paket Turk.net 150 gb lik bir paket bilginize..

 4. Öncelikle bilgisayarım yeni gigabyte ab350m var.Deneme yaptım. uyuyor. zamanında uyanıyor monitör siyah ekran yanbsıtıyor. 5-10 dakika sonra bir daha uyku moduna giriyor ki ben ayarlardan uyuma ve ekran kapatma dakika sını hiçbir zaman yapmıştım. bir daha yapıyorum uyuyor uyanıyor ,siyah ekran parlıyor bu sefer mouse a tıklıyorum önüme kilit ekranı geliyor oturum aç tuşuna basmak için oturumu açamadığı içinmi kapanıyor ne oluyor anlamadım.

  1. uykudan uyandığında biligisayar kilitli ise uyuma olabilir.
   Ayarlardan bilgisayar uyandığında parola sormasını kapatınız.