Geliyoo'ya Rakip Geldi; Gidiyoo!


Dün yaptığımız haberimizde sizlere yerli girişimcilik örneği olan Geliyoo.com yani ”yerli arama motoru”ndan bahsetmiştik. Test sürecine başlar başlamaz işin düzmece olduğu anlaşıldı zira, Geliyoo, arama sonuçlarını direkt olarak Google’dan çekiyordu. Üstelik tüm bunlar 15 dolarlık hazır bir script ile satın alınabiliyordu. Not olarak belirtmem gerek, Geliyoo geliştiricileri bunun için 10 yıl ve 10 milyon TL harcadıklarını belirtiyor.
Tabi ülkemizde bir şeyin rakipsiz kalmasına ihtimal yok, öyle ki Geliyoo’ya tepki olarak doğan Gidiyoo.org karşımızda! Rakibinin yaptığı her şeyi yapabilen Gidiyoo’nun çıkış amacı elbette tepki koymak. İlginçtir ki bu yerli arama motoru sadece 1 saat içinde ve 60 liraya yapılmış durumda.
Ana sayfalarında yer verdikleri şu ifade, aslında hepimizin sorusu diyebilirim;Peki 10 yılda harcanan 10 milyon TL nereye gidiyoo?” Bunun dışında Gidiyoo.org’da ”Mektup” bölümüne tıklarsanız Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’si çıkıyor. ”Kendimi Şanssız Hissediyorum” kısmında ise ”2016 bütçe açığı” sorgusu çıkmakta.
Ben bunu daha çok sevdim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.