General Mobile 4G ve Android One


Google‘ın düşük donanımlı Android cihazları daha iyi bir şekle sokmasını yarayan Android One programı Avrupa’da ilk kez Türkiye’de. Android One genel olarak normal Android’den bir farkı yok. Saf bir arayüz ile gelen cihazlar güncellemeyi üreticiden değil de direk olarak Google’dan alıyor. 2 Yıl güncelleme sözü veren Google, Android One’ı Türkiye’ye ilk olarak General Mobile 4G ile tanıtmış oldu.
general mobile 4g 1
General Mobile 4G, Android 5.1.1 ile geliyor olması ülkemizde bu güncellemeyi sunan ilk cihaz  olmasına yarıyor. Cihazda 5” 720P çözünürlüğünde IPS bir ekran bulunuyor ve bu ekran Gorilla Glass 4 ile korunarak darbelere olan direnci arttırılmış oluyor.  1.2 GHz hızda çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 410 yongasını kullanan model 64-Bit desteğine de sahip. Ayrıca model 2GB RAM ile desteklenmiş. 13 Megapixel arka kamera ve 5 Megapixel ön kameranın bulunduğu modelde 4G LTE desteğide mevcut. Cihazda SD kart desteği ve çıkarılabilir 2500 mAh gücünde batarya mevcut.
general mobile 4g 2
Ürünün fiyatı 699₺ olarak belirtilmiş. Hem güncelleme desteği hemde F/P oranına bakacak olursak
güzel bir cihaz olmuş diyebiliriz. Güncellemelerin direk olarak Google’den gelişi size
en yeni Android sürümünü ilk kullananlardan olma şansını veriyor. General Mobile 4G kısa sürede
parakende marketlerde yerini alacak. Ürünün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.