General Mobile GM 8 Go, ilk Android Go'lu Akıllı Telefon Olacak


Daha da bir giriş seviyesi

Hatırlayacağınız üzere General Mobile bir süre önce yeni Android One akıllı telefonu GM 8 modelini duyurmuş ve satışa da sunmuştu. Yeni gelen bilgiler ise bizlere gösteriyor ki General Mobile, GM 8 Go adını taşıyan ve Android Go programı kapsamında olan ilk akıllı telefonunu hazırlıyor.

GM 8 Go Neler Sunacak?


General Mobile GM 8 Go, ana modele göre daha zayıf bir donanım ile gelecek. Daha küçük bir boyutta ve daha kalın yapısıyla görüntülenen cihaz giriş seviyesine hitap edecek. Dört çekirdekli MediaTek MT6739 yongasından beslenen cihazda 18:9 görüntü formatında 5 inçlik 1440 x 720p ekran yer alacak. Telefona ayrıca 1 GB RAM ve 16 GB depolama alanı eşlik edecek.

Ayrıca Bakınız; General Mobile GM8 Tanıtıldı, İşte Fiyatı ve Özellikleri!

Batarya tarafında 3500mAh pil ile vaatkar olan GM 8 Go, 13 MP arka ve 5 Mp ön kamera ile de gün sonunda tatminkar fotoğraflar sunmaya çalışacak. İşletim sistemi ise Android 8.1 Oreo Go olacak. GM 8 Go’yu muhtemelen MWC 2018 kapsamında göreceğiz.

Android Go Nedir?

Ayrıca Bakınız; Güçsüz Cihazlar için Android GO Duyuruldu

Hafifletilmiş bir Android sürümü olan Android Go, aslında bir yazılım standardı getirmeyi hedefliyor. Android One üç katmandan oluşuyor; İşletim sistemi, Uygulamalar ve Mağaza. 1GB veya daha düşük belleğe sahip cihazlar, bellek ve veri kullanımı konusunda sınırlandırılıyor ve kullanıcının denetimi sağlanıyor. Mağaza’da yer alan  veri ve bellek tasarrufu sağlayan uygulamalar ise öne çıkarılıyor. Twitter Lite, Facebook Lite gibi.

#Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir