Geri Dönüşü Muhteşem Oldu; Nokia 6, 1 Dakika içinde Tükendi!


Microsoft’a gidişinden sonra telefon ve akıllı telefon pazarında kendini mezara gömen Nokia, deyim yerindeyse zombi oldu karşımıza çıktı. Finlandiya merkezli HMD Global firması ile tekrardan akıllı telefon pazarına adımını atan firma ilk modeli Nokia 6‘nın duyurusunu geçtiğimiz haftalarda yapmıştı. Bugün itibariyle Çin’de satışa çıkan cihaza ilgi son derece büyük oldu.
 
Çin’de ön siparişe açıldığı tarihten bu yana tamı tamına 1 milyon 337 bin 773 adet sipariş alan Nokia 6, bugün yani 19 Ocak tarihinde JingDong Mall (jd.com) üzerinden satışa sunuldu ve sadece 1 dakika içinde tükendi. 1699 yuan yani yaklaşık 250 dolar fiyat etiketine sahip olan Nokia 6’nın öne çıkan detayları arasında 5.5 inç Full HD ekran, Snapdragon 430, 4 GB RAM,64 GB arttırılabilir depolama, 8 MP kamera ve 3000 mAh batarya yer alıyor.

Öte yandan 27 Şubat – 2 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Mobile World Congress – Mobil Dünya Kongresi – kapsamında yeni bir akıllı telefon/telefonlar tanıtması bekleniyor. Son sızıntılar gösteriyor ki Nokia P1 adındaki bir cihazda Snapdragon 835 işlemcisi bulunabilir. Ek olarak ürünün fiyatının 800 dolar civarında olması da bekleniyor.
Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.