Giriş Seviyesi Nokia 1, Android Go ile Beraber Geliyor


Giriş katı

Nokia, Google ile işbirliğine giderek ilk Android Go akıllı telefonu olan Nokia 1’i tanıttı. Düşük donanım yeteneğine sahip telefonlar için geliştirilen Android Go işletim sistemi, düşük kaynak tüketimi ile öne çıkıyor. Nokia 1 ise teknik açıdan giriş seviyesi değil zemin kat sayılabilir.
Android Oreo Go ile gelen Nokia 1, 2 yıl boyunca güncelleme garantisi altında. 4.5 inçlik 480p ekran çözünürlüğüne sahip cihaza Mediatek MT6737M yongası güç veriyor. 1 GB RAM ve 8 GB microSD kart destekli depolama alanına sahip telefonda 5 MP arka, 2 MP ön kamera yer alıyor.
Özellikleri bakımında bizi Fi tarihine götürse de Nokia 1 aslında Hindistan gibi pazarlar için cazip bir telefon. Zaten telefonun tek kozu da ultra uygun fiyatı ve Nokia markası. Fiyat demişken Nokia 1’in fiyatı 80 Dolar. 80 Dolar çok uygun bir meblağ ancak telefon ülkemize geldiğinde cihazın fiyatının vergilerle birlikte 600 TL’yi geçebileceğini belirtmemiz gerekiyor. Dolayısıyla ülkemizde herhangi bir fiyat cazibesi olmayacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir