Google Allo Çıktı; Nedir Bu Akıllı Mesajlaşma Uygulaması?


Google‘ın geçtiğimiz aylarda Google I/O etkinliğinde resmen duyurduğu Google Allo, akıllı mesajlaşma uygulaması kısa süre önce kullanıma açıldı. Duyurunun arkasından birkaç ay geçmiş olsa dauygulama nihayet Android ve iOS markette yerini aldı. İlk olarak Hindistan için kullanıma sunulan uygulama önümüzdeki hafta tüm bölgelerde açılmış olacak ancak dilerseniz şimdiden APK olarak cihazınıza indirebilirsiniz.
Google Allo dediğimiz gibi akıllı bir mesajlaşma uygulaması. Sadece mesajlaşmanızın yanında bilgi edinmeniz ve hizmetlere ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Zira uygulama içerisinde bir yapay zeka yani Google Asistan çalışıyor.


Siz kullandıkça sizi tanıyan ve kendini geliştiren uygulama hızlı cevapları tek dokunuşla vermenize olanak sağlıyor. Mesela ”Yolda mısın?” sorusuna direk ”Evet” diyebilir yada arkadaşınız bir hayvan resmi attığında hemen ”Çok tatlıymış” diyebilirsiniz. Bunun yanında bir çok özel emojiyi bünyesinde barındıran uygulama kendinizi ifade etmenizi çok daha kolaylaştırıyor.
smartreply
Akıllı Yanıt özelliği.

Google Allo, bünyesinde Google Asistan’ı barındırıyor demiştik. Bu sayede dilerseniz Google ile sohbet edebilir, sorular sorabilir, yol tarifi gibi çeşitli verilere ulaşabilirsiniz ayrıca Allo ile internette hiç aramadıysanız otel de arayabilirsiniz.

Üstelik bunları arkadaşınızla mesajlaştığınız sohbetten de yapabiliyorsunuz. Ek olarak sohbet sırasında video veya fotoğraflar gönderebildiğiniz gibi resimler üzerinde düzenlemeler de uygulama içerisinden yapabiliyorsunuz. Ancak tüm bu yetenekler ve dahası için tam anlamıyla Türkçe desteği bulunmuyor, bazı özellikleri İngilizce olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sorunda önümüzdeki zaman zarfında çözülecektir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.