Google Aramalarda Şarkı Sözleri Gösterilecek


Herkes müzik dinlemeyi sever aslında sözlerin bize yaptırdığı yolculuğu severiz. Bu yüzden bazı şarkıların sözlerini bulmak öğrenmek bizler için önemli olabiliyor. Özellikler şarkı sözlerini görmek, öğrenmek yabancı şarkılarda önemini biraz daha arttırıyor diyebiliriz. Google’ın yeni hamlesi de tamda bu noktaya geliyor.
1222_googlelyrics
Goolge artık aramalarında şarkı sözlerini de göstermeye başlıyor. GoogleLyricFind ile yaptığı anlaşma ile artık şarkı sözlerini bizzat kendisi göstererek çok daha kolay bir kullanım sunacak. Şarkı sözlerine ulaşmak için sadece şarkı adının sonuna Lyrics veya Sözleri eklemek yeterli olacak. Bu hamle aslında sanatçılara da ek gelir kapısı diyebiliriz zira telif dolayısıyla gösterim başına ücret alacaklar. Bu hizmet şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunulmuş olsa da önümüzdeki dönemlerde tüm kullanıcılar için erişilebilir olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.