Google Asistan Tüm Telefonlar için Geliyor


Google’ın yapay zeka asistanı Google Asistan artık tüm cihazlara geliyor. Yapılan açıklamaya göre Google artık Android 6.0 Marshmallow ve Android 7.0 Nougat sürümlerini çalıştıran tüm Android telefonlar için Google Asistan’ın kullanılabilir olacağı belirtildi.
Google Asistan güncellemesi ilk olarak Amerika‘daki kullanıcılara sunulacak. Sonrasında ise Avustralya, Kanada ve İngiltere’deki tüketiciler sanal asistanı  telefonlarından kullanmaya başlayabilecek. Bu ülkelerden sonra yol haritası belirtilmedi ancak ülkemize de hızlıca gelmesini umuyoruz.

Öte yandan Google, bu yıl içerisinde Asistan için daha fazla dil desteği sunacağını da belirtiyor. MWC 2017 etkinliğinde Samsung, Sony, Huawei ve HTC cihazlarını kullanrak bir gösterim yapacak olan Google, bundan sonra kademeli olarak Google Play üzerinden dağıtıma başlayacak.
Hali hazırda Pixel, Pixel XL, Google Home, Google Allo Messenger ve Android Wear’da bulunan Google Asistan, yakında tanıtılacak olan Galaxy S8’de bulunan Bixby sanal asistanı ilede rekabete girecek gibi görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir