Google Drive Yakında Tüm Dosyalarınız Yedekleyecek


Bulut depolama son dönemlerde oldukça büyük ilerleme kaydetmiş durumda ve bu alanda ciddi yatırımlar yer alıyor. Google’ın Drive çözümü de yakında çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacak.

Kısa bir süre önce Google tarafından yapılan açıklamada Google Drive’ın gelecek son sürümünde Yedekleme ve Senkronizasyon özelliğinin başlatılacağı aktarıldı. Böylece Google, Drive’ı çok daha sağlam bir yedekleme aracı haline getiriyor. Gelecek özellik ile Google Drive’a seçtiğiniz herhangi bir dosya veya klasörü yedekleyebileceksiniz.
Google, yedekleme özelliğinin 28 Haziran tarihinde çıkacağını belirtirken aynı zaman da uyarıyor da. Eğer kurumsal bir müşteriyseniz Google, mevcut Drive uygulamasında kalmanızı öneriyor. Onun dışında normal kullanıcıların bu özelliğe geçmeleri tavsiye ediliyor.
Tabi bildiğiniz gibi Google Drive, 15 GB’lık ücretsiz bir alan sunuyor. Yani buraya bir oyun dosyası veya ciddi bir arşivi yedeklemek istiyorsanız ekstra alan satın almanız gerekecek. Açıkçası Google’ın bu hamlesi oldukça akıllı ve işe yarar görünüyor. Verilerinizin güvenliğinden endişe duyuyorsanız oldukça güzel bir çözüm olacak.
Kaynak; Google


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kullanıcılar documents klasörünü düzene soktuktan sonra ve drive daki her klasörü pc üzerinde istenilen konuma bağlıyacak şekilde olursa iyi olur.