Google Glass satışları durduruldu.


Geçtiğimiz aylarda Intel ile bir anlaşma yaparak umudunu kesmişleri azıcık dahi olsa umutlandıran Google Glass projesinde önemli bir gelişme yaşandı.
İlk gözüktüğünde insanlarda büyük heyecan uyandıran bu proje, yıllar geçtikçe tam bir hayal kırıklığına dönüşmüştü. Geliştirici sürümünün yüksek fiyatı, bir türlü son kullanıcıya sunulamaması ve teknik aksaklıkların yanında sosyal hayatta da büyük engellerle karşılaşan Google, gözlüğün explorer versiyonunun satışını ve test aşamasını durdurdu.
Ancak bu Google Glass projesi tamamen rafa kalktı demek olmuyor. Google gözlüğü geliştirme aşamasına yeni bir ekiple devam edecek ve bu ekibin başına Apple’ın iPod günlerinden çok iyi hatırlayacağmız Nest CEO’su Tony Fadell getirilecek.
Satışların durdurulması iyi mi oldu ?
Google’ın bu hamlesi gözlüğün tüketiciye sunulmasını bir süre daha erteleyecektir ancak işin başına Tony Fadell gibi tecrübeli birinin getirilmesi gözlüğün ileriki aşamalarda çok daha iyi bir noktaya gelebileceği konusunda insanları umutlandırıyor. Google bunca olumsuzlukla karşılaşan bu projeyi her şeye rağmen ayakta tutabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Teknolojiyi seven insanlar olarak projenin küllerinden doğup çok daha iyi bir şekilde karşımıza çıkmasını umuyoruz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.