Google Nexus'u Bitirdi, Pixel ve Pixel XL Geliyor


Google yaklaşık 6 yıldan ber Nexus adıaltında akıllı telefon ve tabletlerini piyasara sürüyor ve bu cihazlarına en hızlı güncelleme desteğini sunuyordu. Gelen yeni bilgiler gösteriyor ki Google artık Nexus isminden vazgeçiyor ve geçtiğimiz yıl tanıtılan Pixel C tabletin yoluna girerek Pixel markasını genişletiyor.
Önceleri sızıntıları gelen  Nexus Marlin ve Nexus Sailfish karşımıza Pixel ve Pixel XL olarak çıkacak. Google’ın neden bir isim değişikliğine gideceği ise koca bir soru işareti diyebiliriz.
4 Ekimde tanıtılacak olan modeller hemen ardından Google Play mağazasında satışa sunulacak. Google Pixel modeli 5 inçlik Full HD ekran, Pixel XL ise 5.5 inçlik 2K ekran ile gelecek. Snapdragon 820 yongasının güç verdiği cihazlarda 4GB RAM yer alacak. 12 MP kamera ile desteklenen modeller Android 7.0 Nougat ön yüklü olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.