Google Play Filmler Ülkemizde Artık Kullanılabilir!


Android camiasının marketi konumunda olan Google Play aslında sadece bir marketten çok daha öte bir uygulama. Zira bu uygulama bünyesinde Filmler, diziler, müzikler, kitaplar, gazeteler ve Google cihazları gibi çeşitli içerikleri barındırıyor. Fakat ne yazık ki bu içeriklerin hepsi ülkemizde erişilebilir değil. Şimdi ise artık Filmler bölümü de ülkemize geldi.Screenshot_2016-03-31-00-53-36 (2448 x 1440) (1224 x 720)
Kısa süre önce Google Play uygulamasında etkinleştiği görülen Filmler kategorisi bir çok yabancı filmin yanında yerli filmleri de satın alabilmemizi sağlıyor. Popüler filmler arasında eksik bir film göremedim bunun yanında çeşitlilikte çok fazla olmasa da idare eder. Ayrıca korku, aksiyon ve macera gibi çeşitli film türleri de mevcut. Aynı şekilde stüdyo düzeyinde de filmleri arayabilirsiniz.Screenshot_2016-03-30-22-13-53 (2442 x 1440) (1221 x 720)
Fiyatlara geldiğimizde ise genellikle uygun olduğunu görüyoruz. Kiralamak istediğiniz filmler genelde SD kalite 2,99TL ila 3,99TL arasında değişirken HD filmler 4,99TL’den kiralanıyor ki baktığım tüm filmlerin HD versiyonu mevcut. Satın alma kısmında ise fiyatlar 6,99TL’den 27TL‘ye, HD versiyonları ise 38TL civarlarına kadar değişebiliyor. Fiyatların hemen hemen her filmde değişkenlik gösterdiğinin de ayrıca altını çizmeliyim.

Hatalar ve Çözümleri

Öncelikle aslında hata yok ancak bazen bu tip özelliklerin tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabiliyor. Eğer Filmler kategorisi Google Play Store uygulamasında görünmüyorsa biraz beklemeniz ve daha sonra tekrar denemeniz sorunu çözecektir. Bunu deneyip yine sorun alamıyorsanız cihazınız Ayarlar>Uygulamalar>Google Play Store’a gelip önbelleği ve verileri temizlemenizi öneririz. Unutmadan Google Play Filmler uygulamasını da marketten indirmeyi unutmayın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.