Google'ın Yeni Pixel Telefonları Tayvan'da HTC Tarafından Geliştirilecek


Doğal

Bildiğiniz gibi Google, bir süre önce HTC‘yi sadece 1.1 milyar dolara satın alarak önemli bir adım atmıştı. Stratejik bir satın alım süreci olan bu olay yakın ve uzun vadede Google’ın oldukça işine yarayacak gibi duruyor. Satın alım süreci ise artık tamamlanmış durumda.
Google’ın HTC’nin mobil bölümünü satın alması elbette şirketin kendi telefonlarını ve diğer donanımlarını geliştirmek için önemli bir kolaylık sağlayacağı aşikar. Zira artık Google, yeni telefonları için diğer üreticilerin kapısını çalmasına ihtiyaç duymayacak. Aynı zamanda kabiliyetli mühendislere sahip olan HTC’nin mobil Ar-Ge bölümü Google’ın elinde çok iyi işlere de imza atabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Google, HTC’nin Telefon Bölümünü 1.1 Milyar Dolara Satın Aldı

Google’ın Donanımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Rick Osterloh, HTC’nin mobil bölümünü satın almasının şirketinin Asya Pasifik bölgesindeki pazar payını genişletmesine olanak tanıdığını söyledi. Osterloh, bir blog yayınında “Tayvan, Google için önemli bir yenilik ve mühendislik merkezi” diyor ve Taipei’nin Asya Pasifik bölgesindeki “en büyük Google mühendislik bölgesi” haline gelmesi bekleniyor.
Önümüzdeki Google Pixel 3 ve diğer donanımların kalbi o tarafta atacak. Bakalım Google, akıllı telefon pazarında daha rekabetçi bir tavır sergileyip diğer üreticiler ile rekabete girecek mi, hep birlikte göreceğiz.
#Kaynak; GooglePhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir