GTA 6 İptal Falan Edilmedi, Durum Farklı


Bir süre önce birkaç haber sitesi Rockstar Games‘in GTA 6 üzerinde çalıştığı hatta sonradan projeyi iptal ettiğine dair yazılar ortaya çıkmıştı. Elbette bunlar gerçeklerden oldukça uzakta olan yazılar çünkü bunlar bilgi zeminin olmamasından kaynaklanıyor.
Belirtmemiz gerekir ki Rockstar Games‘ten herhangi bir GTA 6 duyurusu gelmemiş hatta söylentileri bile basına sızmamış durumda. Öte yandan firma neredeysü tüm konsantrasyonunu hali hazırda GTA 5 ve GTA Online tarafına ayırış halde. Gelen resmi bilgilere göre geliştiriciler Bikers isimli online DLC üzerinde çalışmakta. Bu DLC ile birlikte motorcu çetelerinin oyuna geri döneceğini söyleyebiliriz.
1471625647_maxresdefault
Öte yandan GTA V’in 2013, 2014 ve 2015’de farklı platformlara çıktığını biliyoruz ancak hala en çok satan oyunlar arasında güncelliğini koruyor. Öyle ki GTA 5 şimdiye kadar 65 milyon ”kutulu” dağıtıma ulaşmış durumda.
Bu rakamlar ortada iken GTA 6’nın iptal edildiğine dair gelen haberler tammıyla safsatadan ibaret diyebiliriz, yada o başlıkların amacı farklı olabilir. Yetkililer zaten GTA serisini uzunca bir süre daha devam edeceğini açıklamıştı. Bununla birlikte GTA 5’in iyi grafiği sadece GTA 6’nın biraz ertelenmesine sebep olabilir, ne de olsa aceleye gerek yok.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.