Haftalık Uygulama Tavsiyesi #4 – Biraz da Beyin Jimnastiği


Haftalık uygulama tavsiyesi serisini (sadece 3 bölüm ilerleyebilse de) yeniden başlatmaya/devam ettirmeye karar verdim. Neden sonladı sorusunun cevabı aslında benim uygulama seçiciliğim ve uygulama bulamamam. Sizlerle bu seride haftalık olarak 1 oyun ve 1 tane de uygulama paylaşmaya çalışıyorum. Ama bunları seçerken de az bilinmesini ve kaliteli olmasına dikkat ediyorum. Genelde buluyorum, indiriyorum ve beğeniyorsam da buraya yazıyorum.
Bu sefer hazırlıklı olmak için biraz depoladım. Sizlerle bu hafta nelerin olduğuna geçmeden önce seriyle ilk defa duyanlar ziyaret edenler önceki bölümlerimize de göz atabilir 🙂

Really Bad Chess

Really Bad Chess, adından da belli olduğu gibi bir satranç oyunu. Ancak biraz farkılık var. Bilirsiniz artık satrançta standart açılışlar var ve insanlar düşünmeden sadece bu hazır stratejileri kullanarak oynamaya başladı. Muhtemelen buna sinir olan bir geliştiricinin piyasaya yaydığı oyun olan Really Bad Chess, normal satranç hareket kurallarını ve normal satranç tahtasını kullanıyor.
Her oyuncuya 1 tane şah veriyor. Bunu farklı yapansa diğer taşların yeri ve sayısı. 6 tane atla, 4 tane vezirle, 4 tane kaleyle… rastgele olarak bir oyun veriliyor size ve karşınızdakini yenmeye çalışıyorsunuz. Burada amaç ezberden değil stratejik yetenekle rakibinizi yenmeye çalışmanız. Şimdilik sadece iOS’de bulunan oyun bu yıl içinde Android’e de gelecek denildi ama halen daha bir hareket yok. Yine de iOS sahibi ve satranç oynamayı sevenlerin bir göz atmasında fayda var.

indir

fooView – Float Viewer

Yukarıda sadece iOS platformunda olan bir oyun paylaştık ve bu yazının bir comeback olduğu düşünülürse Android kullanıcılarına haksızlık olduğunu düşündüm ve sadece Android’de olan bir uygulama paylaşmak istedim. Şimdi şunu belirteyim benim bir Adnroid cihazım yok bu sebeple arkadaşlarımdan denemelerini rica ettim ve çokça araştırdım.
Uygulamaya gelecek olursak, uygulamanın felsefesi sizlerin telefonunuzu kullanırken daha kolay kullanmanızı, aynı işi daha az dokunmayla gerçekleştirebilmenizi hedefliyor. Yani dediğim gibi tam bir inceleme fırsatım olmadı ama uygulama ücretsiz, kullanan herkes memnun kalmış. Denemekten zarar çıkmaz diyerek sizlere önermek istiyorum.
Uygulamayla ilgili deneyimlerinizi, vaad edileni verip vermediğini bizlerle ve diğer okuyanlarla paylaşırsanız da sevinirim.


Paylaştığımız uygulamalarla ilgili fikirlerinizi ve uygulama tavsiyelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz 🙂
 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.