Hakan Uzan, Lüks Telefon Üreticisi Vertu'yu Satın Aldı!


Ülkemizin bir dönem en zenginlerinden olarak bilenen Uzan ailesinin yurt dışı iştirakleri işlem görmeye devam ediyor. Son olarak Hakan Uzan lüks akıllı telefon üreticisi Vertu’yu satın alarak adından bir kez daha söz ettirmeyi başardı.

The Daily Telegraph gazetesinin geçtiği habere göre Kıbrıs’taki şirketi Baferton Ltd şirketi üzerinden Vertu’yu 50 Milyon Sterline (227 Milyon TL) satın alan Hakan Uzan, yaptığ açıklamada “Vertu niş bir pazarda tanınan güçlü bir marka. Vertu’nun potansiyelini gerçekleştirecek yatırımları yapmak ve ekiple birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum.” dedi.
Gazetenin ekonomi muhabiri Christopher Williams, Uzan ailesini “Sürgündeki gizemli Türk iş hanedanı” olarak aktarırken Hakan Uzan’ın da hem ABD Başkanı Donald Trump ile hem de Vertu şirketini kuran ve eski sahibi olan Nokia ile mahkemelik olduğunu hatırlattı.
Vertu ise bildiğiniz gibi 40 Bin Sterlinlik (180 Bin TL) fiyatlara sahip olan ultra lüks ve pahalı telefonları ile pazarda biliniyor. Dar bir pazar olsada birim başından elde edilen kar marjı yüksek. Ancak buna rağmen şirket 2014 yılında yaptığ 110 Milyon Sterlinlik satışa rağmen 53 Milyon Strelin zarar uğramış.
Kaynak; Telegraph


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.