Harley Davidson'dan Elektrikli Motosiklet Geliyor!


Ses?

Harley Davidson denilince akıllara ilk gelen şey o çılgın motosikletler ve sesleri. Sadece sesi için bile satın alınabilecek çok güzel makineler üretiyorlar. Fakat firmanın hedefi gelecek adına bazılarını üzebilir bazılarını ise sevindirebilir. Zira Harley Davidson, elektrikli motosikleti için önemli detaylar verdi.
Çok kısa bir süre önce dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan firma aynı zamanda elektrikli motosikletleri için radikal bir yatırım yapacaklarını da açıkladı. Bununla birlikte 18 ay içerisind eilk elektrikli motosikletlerinin de kullanıma sunulacağı aktarıldı.

Konu hakkında Harley Davidson Başkanı Matt Levatich, yaptığı açıklamalarda henüz elektrikli motosiklet pazarının yeterince büyük ve karlı olmadığını ima ederken sektörün emekleme aşamasında olduğunu aktardı. Ancak Levatich’e göre Harley’in bu hamlesi pazarın büyümesine katkı sağlayacak. Aynı zamanda iş alanlarını büyütmek için bu bir fırsat olabilir.
Ek olarak Harley Davidson’ın 2014 yılında başlattığı LimeWire Project adındaki elektrikli motosiklet projesi firmanın aslında bu adım için hazırlıklarını yaptığını gösteriyor. Hatta bu süre zarfında onlarca prototip motosiklet bile üretilmiş ve geribildirimler toplanmıştı. Hatta ve hatta bir prototip Avengers serisinde Black Widow tarafından kullanılmıştı.
Umarım Harley, bu elektrikli motosikletler için kendi seslerini hoparlörler yardımıyla eklemeyi ihmal etmez…
#Kaynan: Electrek


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir