Harman Kardon'dan Kablosuz Cortana Hoparlör; Invoke


Microsoft’un dijital asistanı Cortana aslında uzunca bir süredir hayatımızda ancak hala kendisinden beklenilen atılım gelmiş değil. Son olarak Cortana tabanlı ilk kablosuz hoparlör duyuruldu ve umutlar yeşerdi.

Bir süredir Cortana’dan haber alamıyorduk. Çeşitli etkinliklerde Microsoft tarafından ”öyle olacak, böyle olacak” şeklinde anlatılan Cortana ne yazık ki ne Siri, ne Google Asistan ne de Amazon Alexa kadar kullanılmıyor. Ancak Harman Kardon tarafından geliştirilmiş Invoke adındaki kablosuz haparlörün kalbinde Cortana yatıyor.
Aslında akıllı ev eşyalarına ve Google Home ve Amazon Echo gibi aletlere son dönemde artan bir talep var ve Microsoft’un Cortana’sının bu pazardan geri kalması düşünülemez. Dolayısıyla Samsung tarafından satın alınan Harman Kardon’un cihazında Cortana’yı görmemiz şaşırtıcı değil zira Samsung ile Microsoft arasında sıcak rüzgarlar var son dönemde.

Her neyse, Harman Kardon Invoke, diğer akıllı hoparlörlerin yapabildiklerinin aynılarını yapabilir. Sesli komutlar ile çalışıyor ve web’de aramalar yapabiliyor, sonuçları okuyabiliyor. Bunun yanında Skype üzerinden de çağrı yapılmasına izin veriyor ve elbette müzik çalabilir.
360 derece ses deneyimi sunan Invoke’un ne zaman ve hangi fiyattan satışa sunulacağı bilinmiyor fakat önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Microsoft Build 2017′de tanıtılması bekleniyor. Ürün sadece ABD pazarında boy gösterecek.
Kaynak; Harman Kardon


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Cortana ”siri, siri, siri” diye bağırıyor.