Hızlı ve Öfkeli 8 – The Fate of the Furious 1 Milyar Dolar Hasılaya Ulaştı


Hızlı ve Öfkeli 8 – The Fate of the Furious, serinin dev hayran kitlesiyle beraber kısa sürede 1 Milyar dolar barajını arkasında bırakmayı başardı.

İlk filminin 2001 yılında vizyone girdiği seri yoluna hız kesmeden devam ediyor. Oldukça başarılı bir grafik yakalayan serinin son filmi, Hızlı ve Öfkeli 8 – The Fate of the Furious bekleneni vermeyi başardı. 13 Nisan tarihinde vizyona giren film, üçüncü haftasında 1 Milyar dolar barajını geçti. An itibariyle toplam 1,060,321,355 Dolar hasıla elde edilmiş durumda.
Vizyona girer girmez rekor kırarak başlayan film ilk haftasonunda 532.5 Milyon dolar hasılat yapmıştı. Hızlı ve Öfkeli 8 ayrıca, 1 Milyar barajını aşan 30. film oldu. Universal stüdyosunun ise 1 Milyar barajını geçen 5. filmi oldu. diğer filmler ise şöyle; Jurassic World, Hızlı ve Öfkeli 7, Minions ve Jurassic Park.
Filme olan ilginin aslında  ABD’de biraz sönük kaldığını söylemeliyim. Şimdiye kadar 192 Milyon dolar ABD’de kaydeden film geri kalan ülkelerde ise 867 Milyon dolar toplamayı başardı.
Türkiye’de ise filmin grafiği önceki filme göre benzer diyebilirim ama aynı başarıyı (TR’de en çok izlenen yabancı film) beklememek gerek. Bu arada ülkemizde elde edilen hasılat ise 21.2 Milyom TL. Toplam seyirci ise 1 milyon 700 bin.
(Bu arada filme iki kez gittim. Eğer gitmediyseniz, bence gitmenizde yarar var. Güzel olmuş.)

Kaynak; BoxOffice


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.