Honda, Kendi Dengesini Koruyan Motosikletini Tanıttı; Bu Motor Efsane!


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Her sene olduğu gibi uzunca süren tatil döneminden hemen sonra başlayan CES 2017 fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Yüzlerce, binlerce yeni cihazlar tanıtılırken bizlerde bazı önemli cihazları sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Honda’nın CES 2017 kapsamında tanıttığı Riding Assist teknolojisi, motosikletlerde rönesansa sebep olabilir.
Otomotiv ve akıllı robotik cihazların bolca yer aldığı bu CES’te, Honda, Riding Assist (Sürüş Yardımı) teknolojisini tanıttı. Hali hazırda üretimde ve pazarda olan  NCX 750 modeline entegre edilen sistem, motosikletin kendi dengesini sağlamasına yarıyor. Üzerinde sürücü olsun yada olmasın teknoloji sayesinde motosiklet iki tekeri üzerinde dengede durmayı başarıyor. Ek olarak Riding Assist sürüş anında da sürücüsüne destek oluyor. Bu sayede ne kadar acemi olsanız da dengenizi kaybetmiyorsunuz.
Öte yandan bir başka yeni özellik sayesinde ise motosikletin sahibini takip etmesi sağlanıyor. Şimdilik tüm bunlar halen deney aşamasında ve geliştirilmeye devam ediliyor.  Riding Assist teknolojisini ne zaman çıkacağı da bilinmeyenler arasında. Ancak gelecek bunlardan ibaret olacak.

Kaynak: Wired


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.