HTC 11 Hakkında Güçlü İddialar!


Tayvanlı şirket HTC, bir dönem başarılı akıllı telefonları ile pazarda önemli bir birey haline gelmiş ancak sonrasındaki hamleleriyle pazarda pek tutunamamıştı. Son olarak üst sınıfa HTC 10 modeli ile hitap eden firma biraz kıpırdanmaya başlamıştı. Yeni gelen bilgilere göre firma beklendiği üzere gelecek yıl HTC 11 olarak adlandırdığı yeni tepe modelini piyasaya sürecek.
Bir Weibo kullanıcısının sızdırdığı bilgilere göre HTC 11 her yönüyle güçlü olacak gibi. Tasarım noktasında selefini temel alan ancak özellikle çerçeveler konusunda iyileştirmelere gidildiği sızan görselden görülüyor. Cihazın donanım tarafında ise Qualcomm’un en güçlüsü konumlandırılmış durumda.

Snapdragon 835 yongasının güç verdiği HTC 11’in grafik tarafındaki yükünü ise oldukça güçlü Adreno 540 birimi sırtlıyor. Bu kas gücünün hayat verdiği ekran ise 5.5 inç büyüklüğünde ve QHD çözünürlüğünde olacak. Bu bağlamda performans noktasında bir sorunun olmayacağını bekleyebiliriz.
Öte yandan HTC 11 bellek noktasında çıtayı yükseltecek gibi zira 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile geleceği belirtiliyor. Kamera tarafında çift kamera modasına uyacağı dile getirilen firmanın HTC 11’de çift 12 MP arka ve bir de 8 MP ön kamera konumlandıracağı ve tüm bunları 3700mAh batarya ile besteleyeceği aktarılanlar arasında.
Qualcomm Quick Charge 4.0 ile %20 daha hızlı şarj imkanı sunacak telefon ve Android 7.0 yüklü olarak gelmesi beklenen cihazın fiyat bilgisi konusunda da iddialar bulunuyor. 2017’nin ilk döneminde piyasaya çıkacağını düşündüğümüz HTC 11, 650-700$ fiyat etiketine sahip olabilir.
Kaynak; TimesNews


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.