HTC Bolt Duyuruldu, Snapdragon 810 Var, 3.5mm Jack Yok!


HTC bugün resmen yeni akıllı telefonu HTC Bolt modelini duyurdu. Amerikalı operatör Sprint ile ortaklaşa geliştirilen ve özellikle Sprint’in 3X20 destekli LTE Plus ağı için dizayn edilen HTC Bolt, Snapdragon X10 LTE modemi sayesinde yüksek hızlı bağlantılara olanak sağlıyor.
HTC’den alışık olduğumuz şekilde tamamı alüminyum gövde olan Bolt ayrıca firma açısından bir ilke imza atıyor. Bolt, firmanın ilk suya dayanıklı Android akıllı telefonu olarak karşımıza çıkıyor. IP57 sertifikasına sahip olan cihaz 1 metreye kadar 30 dakika suya mukavemet gösterebiliyor.
Gorilla Glass 5 korumalı 5.5 inç Super LCD-3 ekranında 1440 x 2560 çözünürlük sunan HTC Bolt, kaputun altında ise Snapdragon 810 yongasını konumlandırıyor. Yongaya 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı eşlik ediyor ayrıca depolama microSD kart ile arttırılabiliyor. Ancak HTC’nin bu cihazda neden Snapdragon 820 değilde 810 kullandığını anlayamadık, mantıklı bir açıklama getiremedik.
htc-bolt-in-glacial-silver
Cihazın kamera tarafında geçtiğimizde ise bizleri faz algılamalı ve laser otofokuslu 16MP f/2.0 kamera karşılıyor. OIS teknolojisiyle desteklenen kamera ile 4K video çekimleri yapılabiliyor. Ön tarafta ise 8MP selfie kameraya yer ayrılmış. 3200mAh kapasiteli ve Quick Charge 2 destekli batarya,  USB 2.0 Type-C portu ile şarj ediliyor. Ek olarak Type-C portu aynı zamanda kulaklık girişi oluyor zira telefonda 3.5mm jack girişi yok. 🙂
HTC Bolt şuan için sadece Sprint online ve fiziksel mağazalarında erişilebilir durumda ve sadece ABD sınırları içerisinde satın alınabilir durumda. Muhtemelen bu pazarda da özel olarak kalacaktır. Cihaz aylık 25 dolar karşılığında 24 taksit (576$) imkanıyla satın alınabiliyor.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir