HTC Desire 626 Duyuruldu


HTC’nin alt-orta segmenti için ürettiği akıllı telefonu Desire 626 resmiyete kavuştu. Hem tasarım olarak hem de donanım olarak güzel bir işe imza atılmış. Fiyatı da rekabetçi bir yapıya sahip.
Donanım olarak iki farklı yapıya sahip fakat bu farklılık sadece işlemci tarafında. MediaTek MT6752 ve SnapDragon 410 işlemcileri kullanılıyor. MediaTek model 4 çekirdekli Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor. Bu çekirdekler 1.7 GHz hızında çalışıyorlar. Grafik birimi tarafında ise Mali T760 MP2 modeli kullanılıyor.
SnapDragon’lu model ise yine 4 çekirdekli Cortex-A53 çekirdeğinden fakat çekirdek hızları 1.2 GHz seviyesine çekilmiş. Grafik birimi olarak Adreno 306‘ya yer verilmiş.
5” boyutunda ekrana sahip olup 720×1280 çözünürlüğünde, bu ekranda 294PPI yoğunluğuna ulaşılmış. 16 GB hafızaya sahip ama isterseniz SD kart ile arttırabilirsiniz. RAM olarak 1 ve 2 GB seçeneklerine sahip.
Kamera tarafında ise 13 MP değerinde arka kameraya sahip. Bu kamera FullHD 30fps videolar çekebiliyor. Ön yüzde ise 5 MP çözünürlüğünde kameraya yer verilmiş. Selfie çekmek için gayet yeterli ayrıca FullHD video da çekebiliyor.
HTC-Desire-626---official-images (1)
8.2mm kalınlığında olan telefonun zayıf karnı ise batarya tarafında. 2000 mAh boyutunda ki batarya günü kurtarabilir ama fazlasını sunmayacaktır. Bu telefondan daha ince modeller var ve daha yüksek batarya boyutları görmüştük. Tayvan’da satışa sunulmuş durumda fiyat olarak 189$ belirlenmiş.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir