HTC Nexus Özellikleri Ortaya Çıktı


Google tarafından yeni Android’ina adının Nougat olarak onaylanmasından sonra gözler bu yılki Nexus’u üretecek olan HTC’ye çevrildi.  Android Police ‘in yayınladığı bilgilere göre HTC iki farklı Nexus cihaz üzerinde çalışıyor. Kod adları Marlin ve Slafish olarak belirtilen modeller esasında birbirinden çok farklı olmayacak.

HTC Nexus M1 Özellikleri

marlin
HTC Nexus M1 Konsept tasarımı.

HTC Nexus M1 hakkında ortaya çıkan bilgiler bizlere cihazın 5.5 inçh büyüklüğünde Quad HD ekrana sahip olacağını gösteriyor. Qualcomm Snapdragon 810 ile desteklenecek olan cihazda GPU tarafında Adreno 530 birimi yer alacak. Bellek tarafında 4GB RAM sunacak olan HTC Nexus M1, depolama tarafında ise 32/128GBGB modelleri ile gelecek. Cihazın arkasında parmak izi tarayıcı bulunurken buradaki kamera ise 12MP çözünürlüğünde, ön tarafta ise 8MP kamera konumlandırılmış. USB Type C ile gelen cihazda tüm bunların enerji ihtiyacı 3450mAh kapasiteli pil tarafından karşılanacak.
HTC Nexus Salfish (S1) hakkında net bilgiler bulunmuyor ancak iki modelin arasında ki farklılıkların ekran boyu, batarya ve depolama tarafında olması bekleniyor. Ekran boyutunun 5.2 inçh olacağı söyleniyor.  Bu arada HTC tarafından kısa süre önce paylaşılan tweet’te Android 7.0 Nougat alacak cihazlarını listelemiş. Geçtiğimiz Mayıs ayında zaten güncellemenin geleceği söylenmişti bir kez daha yenilenmiş oldu. HTC, One A9, One M9 ve HTC 10’un Android Nougat güncellemesini alacağını doğrulamış oldu.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir