HTC ONE M8S Duyuruldu


HTC uzundur gündemi çeşitli sızıntılar ile meşgul etmeyi başarıyor fakat bugün duyurusu yapılan model daha önce sızdırılmamıştı. Model One M8S olarak adlandırılacak ve klasik One serisi çizgilerini koruyacak. Yeni ürünü One M9 modeline ucuz bir alternatif olarak yada One M8’in revize edilmiş hali olarak konumlandırabiliriz. Cihaz boyutlar ve tasarım açısından One M8 ile aynı diyebiliriz. Kalınlık bakımından çok ufak bir fark var.
s
Cihazın teknik özelliklerine gelecek olursak bizleri ilk karşılayan 8 çekirdekli Snapdragon 615 yongası oluyor. İşlemci 4 adet 1.7 GHz Cortex A53 ve 4 adet 1.0 GHz Cortez A53 çekirdeğinden oluşuyor. Bellek tarafında 2 GB RAM sunan cihaz 16 GB depolama alanı ile sisteme destek sağlıyor ayrıca depolama alanını SD Card ile arttırabilmek mümkün. Batarya tarafında One M8’e göre bir gelişme var. M8’de bulunan 2600 mAh batarya 2840 mAh seviyesine çıkartılmış. Cihazın ekran tarafında 5” boyutunda Full HD bir ekran yer alıyor. Bununla birlikte kamera kısmında ön yüzde F 2.8 diyafram aralığında 33.7 mm’lik bir lense sahip 5 MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Arka tarafta yine Duo kamera ile desteklenen F 2.0 diyafram aralığında 28mm’lik lense sahip 13 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.
Sense 6 arayüzü ve Android 5.0 ile gelecek olan cihaz henüz sadece Avrupa için duyuruldu. Ülkemizde görebilirmiyiz yoksa sadece Avrupa için bir cihaz mı olacak henüz bilemiyoruz. Gümüş ve siyaha yakın bir gri renk seçeneğine sahip olan model 384 Siterlin etiket değeriyle İngiltere’de satışa sunulmuş bulunmakta. Yaklaşık olarak 564$ olan fiyatı One M9’a göre çok daha uygun.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.