HTC, One M9 Plus'ı Tanıttı


Uzunca süredir gündemde olan One M9 Plus nihayet bugün resmiyete kavuştu. Bildiğiniz gibi One M9’dan sonra firma diğer üst düzey modeli olan One E9 Plus cihazını tanıtmıştı sıra şimdi One M9 Plus‘a geldi.
Haftalardı sızan görsellere benzer hatta aynı olan model bekleyenleri tasarımsal açıdan çok şaşırtmadı. Model genel olara geleneksel One serisi tasarım çizgisini sürdürüyor. Yine yekpare bir metal gövdesi ve BoomSound hoparlörleri mevcut. Donanım bazında aslında One M9 Plus,One M9 ve One M8’in harmanlanmış hali diyebiliriz. En dikkat çeken yönü cihazın fiziksel bir Home tuşunun olması ve bu tuşun aynı zamanda parmak izi okuyucusu olarak da görev yapması diyebiliriz zira diğer One ailesi modellerinde bu özellik yoktu. Dolayısıyla alta konumlanan Home tuşu BoomSound hoparlöründe ikiye ayrılmasına neden oluyor.
HTC_One_M9+_PerBack_Gold (600 x 375)
One M9 Plus‘a MediaTek imzalı MT6795T yongası eşlik ediyor. 8 çekirdekten oluşan işlemcinin her bir üyesi Cortex-A53 çekirdek tasarımından oluşuyor. 2.2 GHz hızında çalışan çekirdekler göreve göre aynı anda çalışabilme özelliğine sahip. Grafik tarafında PowerVR 6200 biriminin yer aldığı cihaz genel olarak donanımsal açıdan orta-üst segment diyebiliriz. Bunun yanında cihazda 3 GB RAM, 32 GB arttırılabilir depolama alanı ve 2840 mAh batarya bulunuyor. Kamera kısmında bizleri tekrardan Duo kamera karşılıyor. Arka yüzde ana kamera 20 MP çözünürlüğünde ve ön yüzde ise 4 UltraPixel kamera yer alıyor.
HTC_One_M9+_3V_Silver_Blog-Header (730 x 395)
Telefonun en büyük handikapı ise ekranı diyebiliriz. 5.2” ekranda 2560×1440 piksel çözünürlük sunan cihaz piksel yoğunluğu bakımından zirveye oynasa da sahip olduğu donanıma bakacak olursak performans bakımından zirveye oynaması oldukça zor gözüküyor. Cihaz renk seçeneği bakımından tamamı gri, tamamı altın sarısı veya gümüş gövde ve altın sarısı çerçeve gibi seçeneklerden oluşuyor. Sense 7 ve Android 5.0 ile gelen cihazın henüz fiyatı belli olmasa da şimdilik sadece Çin pazarına satışa sunulacak. Diğer pazarlara geleceği hakkında da bir bilgi şimdilik bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.